אאא

חיבור ראשון בימין: מפלגת 'עוצמה יהודית', בראשות עו"ד איתמר בן גביר, ומפלגת 'נעם', בראשות אבי מעוז, חתמו הלילה (ראשון) על הסכם בין המפלגות לריצה משותפת בבחירות הקרובות.

בהסכם נכתב בין היתר כי "לאור האתגרים הניצבים בפני מדינת ישראל והצורך בהקמת ממשלת ימין חזקה ויציבה, ולאור המטרה לחבר בין כלל המפלגות המייצגות את הציונות הדתית ואת כל תורת ישראל, עם ישראל וארץ ישראל, הגיעו הצדדים להסכמה על ריצה משותפת".

החתימה (צילום: מטה עוצמה-נעם)
החתימה (צילום: מטה עוצמה-נעם)

בשתי המפלגות ציינו כי הם סבורים כי החיבור בין 'עוצמה יהודית', שמעבר לציבור הדתי מחזיקה גם בקהל מצביעים מסורתי מהפריפריה, לצד 'נעם' שפונה לקהל הדתי, ישמשו כמכפיל כוח משמעותי.

במעמד החתימה הבוקר קראו עו"ד בן גביר ומעוז ליו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ', וליו"ר הבית היהודי חגית משה, כמו גם לגורמים נוספים בציונות הדתית, לשבת עוד היום ולחתום על הסכם משותף ובכך למנוע סופית הקמת ממשלת שמאל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

עם חתימת ההסכם ציין עו"ד בן גביר כי "עם ישראל מתעורר לבוקר חדש עם בשורה נפלאה. כדי למנוע הקמת ממשלת שמאל חייבים אחודים בימין והחיבור עם חברנו היקרים ממפלגת נעם שפועלים במסירות לדאוג לזהותה היהודית של המדינה לחוסנה הביטחוני והחברתי הוא חיבור מנצח. אני קורא לכל הגורמים הנוספים הן באיחוד הלאומי והן בבית היהודי לחבור ולהציג נבחרת מנצחת שתמנע הקמת ממשלת שמאל. כוחנו באחדותנו".

 עו"ד איתמר בן גביר לאחר החתימה

יו"ר מפלגת נעם אבי מעוז ברך על ההסכם באומרו: "אני שמח מאוד על החיבור עם איתמר בן גביר ועוצמה יהודית, מפלגה ששמה את עם ישראל במרכז, מדברת לקהלים גדולים ומגוונים בציבוריות הישראלית, ואנחנו מאמינים שהסכם השותפות הבוקר מהווה רק חולייה אחת בשרשרת חיבורים שתביא לרשימה דתית לאומית מאוחדת וחזקה.

 אבי מעוז לאחר החתימה (צילום: מטה עוצמה-נעם)

"אנחנו עדים בחודשים האחרונים לאווירה הציבורית שקוראת לאחדות בין המפלגות השונות בציונות הדתית וסקרים ברורים שמוכיחים כי הציבור הדתי לאומי יידע לגמול למפלגה מאוחדת שתדע להתאחד סביב הזהות היהודית. אני קורא לחבריי מהבית היהודי וממפלגת הציונות הדתית להתחבר יחדיו ולהבטיח שבקדנציה הבאה יהיה ייצוג משמעותי וחשוב לרשימה דתית לאומית מאוחדת".

 (צילום: מטה עוצמה-נעם)