אאא

'כיכר השבת' מגיש לכם את הפרק האחרון מסדרת המתח המרתקת - 'שמי ברזל', בהפקתו של היוצר יחזקאל לנג, ששודר מדי מוצאי שבת ב'כיכר השבת'.

והשבוע, בפרק האחרון: סיפור היהודים תחת הקומוניזם הרוסי מגיע לשיא, עם הפרק האחרון של סדרה שמי ברזל.

• מאיר נכנע לעינויי הק.ג.ב. והודה ב"פשעים" רבים. מה יהיה עונשו?
• משה ברח בהצלחה - אבל המחתרת נותרה ללא מנהיג.
• כל האחריות מוטלת עכשיו על יעקב ובנו יוסף בן השמונה.
• קרוב לשלושה מיליון יהודים הנמצאים תחת סטלין נאבקים לשרוד - מה יהיה גורלם?

לקראת הפרק האחרון האחרון, אומר יוצר הסדרה יחזקאל לנג ל'כיכר השבת': "בחסדי שמיים, הסדרה 'שמי ברזל' נמאת קרוב למיליון צופים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"אני רוצה להודות לכל הצופים שהפכו את הסדרה הזו להצלחה כל כך גדולה. בזכותכם ניצור בארץ תרבות יהודית אחרת. תרבות גדול שמגלמת את הסיפורים המדהימים של העם הזה – סיפורים של גבורה והשראה ששינו את ההיסטוריה של האנושות כולה. בעז"ה עוד נעשה ונצליח!".

הסדרה

הזמן: רוסיה הקומוניסטית של 1946, כולם מרגלים על כולם – ומאשימים אחד את השני בבגידה במולדת. ובלילה מחכים באימה לדפיקות של ה-NKVD, על הדלת לקחת אותם למקום שלא חוזרים ממנו.

הסדרה עוסקת בשנת 1917, אז הפילו המהפכנים הקומוניסטים את ממשלת הצאר של רוסיה והנהיגו משטר טוטליטרי.

מאותו רגע נאסר על שלושה מיליון יהודים שחיו ברוסיה, לעסוק ביהדות בפומבי. כל מי שלימד יהדות, נחשב ל”אויב המדינה” ונעצר על ידי הק.ג.ב., נחקר, עונה ואז (אם היה לו מזל) נשלח למחנה עבודה בסיביר או (ללא מזל) נרצח.

זהו סיפורם המדהים של קומץ יהודים אמיצים מאוד, אשר שמרו ולימדו יהדות בברית המועצות בסתר.

שימו לב! הסדרה תשודר בעזרת השם עד תומה ב'כיכר השבת'. אך לאחר סיום שידורה, היא תרד מהאוויר תוך מספר שבועות ולא יהיה ניתן לצפות בפרקים.

צפו בפרק האחרון והמלא