אאא

סרטון הבחירות של 'יהדות התורה', שהציג "כלבים" כיהודים לפי הרפורמים שעורכים בר מצווה לכלב, עורר סערה פוליטית, אך יו"ר 'יהדות התורה', חבר-הכנסת משה גפני, לא מתרגש ולא מתחרט.

בראיון לאודי סגל וקרן מרציאנו ב'גלי צה"ל', הבוקר (חמישי), אמר גפני כי "ליהדות יש ספר חוקים מאד ברור. אפילו ל'אגודת שותי הבירה' יש כללים שאם לא תעמוד בכללים הללו לא תוכל להצטרף לאגודה שלהם. הרפורמים זו האגודה היחידה בעולם שכל גוי יכול להצטרף אליהם ברגע שהרביי שלהם החליט שהם יהודיים".

על עצם סרטון הכלבים אמר כי "אם אני הייתי עושה את הסרטון של הכלבים הייתי עושה את זה יותר גרוע ומצלם את הסודנים מדרום תל אביב שמסבירים איך הרפורמים מנסים לגייר אותם. את האמת לא ניתן להסתיר, הרפורמים עושים בר מצוה לכלב שלהם, והם אלה שמשווים בין האדם לכלב".

 הסרטון שעורר סערה

כזכור, השבוע הכריע בית המשפט הגבוה לצדק, כי גויים שעברו גיור רפורמי יוכרו כיהודים, בתגובה הוציאה 'יהדות התורה' סרטון השם ללעג את הרפורמים, ואתמול, 'פייסבוק' הסירה את הסרטון.

בסרטון המדובר, נראו רפורמים חוגגים בר מצווה לכלב שלהם, כאשר הקריין מסביר על רקע תמונות של כלב עם הכיפה, כי על פי בג"ץ הם יהודיים.

חבר הכנסת אליהו ברוכי התייחס לכך בחשבון הפייסבוק שלו וכתב: "אני לא יודע מה אורך החיים של הפוסט שאני כותב לפי המדיניות של פייסבוק. אבל האמת לפעמים כואבת להם: סרטון טוב שמשקף את האמת המרה על פייק גיור של פייק יהדות, לא עובר בגרון של פייסבוק. סרטוני ליברמן, אלכס קושניר, יאיר לפיד ושות', כן. עצוב. אגב, צוקרברג יהודי אמיתי. לכן זה כל כך בוער בו".