אאא

הממשלה תתכנס הערב (מוצאי השבת) לדון בהקלות נוספות על המשק הישראלי, ולהוציא אל הפועל את הפעימה השלישית בהקלות. בין היתר ייפתחו מסעדות, גני אירועים, אולמות ובתי מלון.

כמו כן, השרים צפויים לדון בבקשת משרד הבריאות לסגור את מערכת החינוך בערים ובשכונות כתומות, כדוגמת ביתר עילית, שכונות נווה יעקב, גוננים בירושלים ועוד. 

תחילה ביקשו במשרד הבריאות לאשר את הסגירה כבר ביום שישי, במשאל טלפוני, סמוך לכניסת השבת. אך השר אריה דרעי התנגד בתוקף שהמשק ייפתח, ובנושא החינוך יינקטו ביד קשה מבלי להתייחס לרמזור המעודכן בזמן אמת. דרעי דרש דיון בממשלה, ואכן הדיון יתקיים הערב.

אלו ההחלטות הצפויות:

חינוך - לימודים בכיתות ז׳-י׳ בערים ירוקות, צהובות וכתומות גבוליות, וכן פתיחת מוסדות להשכלה גבוהה.

אולמות אירועים - מגבלת התקהלות: תפוסה של עד 50% ולא יותר מ 300 איש. כניסה תותר לנושאי תו ירוק. עד 5% מהמשתתפים יוכלו להיכנס בהצגת תוצאות בדיקה שלילית.

מסעדות - ישיבה בפנים תותר לבעלי תו ירוק (תפוסה של 75% ולא יותר מ-100 איש), ישיבה בחוץ גם ללא תו ירוק (עד 100 איש). ושמירת מרחק של 2 מטר בין השולחנות.

מלונות - תותר פעילות חדרי האוכל. מגבלת כמות: תפוסה של עד 50% ולא יותר מ-300 איש.

בתי כנסת, אירועי תרבות וכנסים - עד 500 איש במבנה סגור ועד 750 איש בשטח פתוח. באולם או אצטדיון עם מעל 10,000 מושבים - תותר כניסת עד 1,000 איש במבנה סגור ועד 1,500 איש בשטח פתוח.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

פתיחת נתב״ג - בהמשך להחלטת הממשלה להחזרת הישראלים ארצה לקראת בחירות, סוכם כי החל ממחר ישראלים יוכלו להגיע מחמישה יעדים יומיים: ניו יורק, פרנקפורט, לונדון, פריז וקייב. עם אישור התקנות הלילה יתווספו עוד שני יעדים: טורונטו והונג קונג על פי הצורך.

מחר יתקיימו טיסות מניו יורק, פרנקפורט, לונדון ופריז. מיום שני תתווסף טיסה יומית גם מקייב ולקראת סוף השבוע יתווספו טיסות גם מטורונטו והונג קונג על פי הצורך.

כמו כן, כפי שהודיעה שרת התחבורה מירי רגב, כמות הנוסעים החוזרים ארצה תעשה בהדרגה. החל ממחר 1,000 נכנסים ועד 3,000 נכנסים בהמשך השבוע.

באם יהיה צורך ביעדים נוספים, אלו יתווספו באישור שרת התחבורה בהתייעצות עם שר הבריאות ושר החוץ.