אאא

פרסום ראשון: השמות טל זילברשטיין ומאור אביגל לא מוכרים לישראלי המצוי, אך לשניהם יש חשיבות רבה ביצירת תוצאות הבחירות המקשות על הרכבת ממשלה.

בנאום שנשא הערב גדעון סער, הוא חזר על המנטרה שלו שלא יצטרף לנתניהו, הסיסמה שאותה קבעו מנהלי הקמפיין, שמסיבה שטרם ברורה, נעדרו מהאירוע הערב.

מאור אביגל הוא מנהל מסע הבחירות של 'תקווה חדשה' וטל זילברשטיין הוא האסטרטג הראשי של המפלגה שהקים גדעון סער.

טל זילברשטיין. צילום: מוטי מילרוד
טל זילברשטיין. צילום: מוטי מילרוד

שניהם ליוו את הח"כ שפרש מן 'הליכוד' יד ביד בימי הקמת והפעלת המפלגה בימי הבחירות, אך הערב (ראשון), בכנס הפעילים הראשון שכינסה 'תקווה חדשה' לאחר פרסום תוצאות האמת, הם נעדרו, כך נודע ל'כיכר השבת'. יתר על כן, חבר הכנסת הנבחר, בני בגין, השישי ברשימת המפלגה, גם לא הגיע לכנס, על אף החשיבות הפוליטית שהוא טמן בחובו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כזכור, בכינוס הפעילים הערב, שב יו"ר 'תקווה חדשה', גדעון סער, על התחייבותו העיקרית מהבחירות: "לא נצטרף ולא נתמוך בממשלה בראשות נתניהו ונפעל בכל כוחנו להקמת ממשלת שינוי. אני פועל כמיטב יכולתי כדי שכך יקרה".

סער, שע"פ דיווח הוצעה לו אף ראשות הממשלה לאחר שנה, הצעה שנדחתה על הסף, קרא לשותפו לשעבר, נתניהו, לפרוש למען המדינה: "נעשה כמיטב יכולתנו למנוע בחירות חמישיות, אבל מי הביא את ישראל לארבע מערכות בחירות בשנתיים, לא השיג רוב ועדיין נאחז על קרנות המזבח? הוא זה שצריך לזוז הצידה ולאפשר למדינה להתקדם. לא תצליחו לכפות עלינו את נתניהו".

 הנאום של סער, הערב (וידאו: מתוך הפייסבוק של סער)

סער אמר כי "יש לחסל את 'הביביזם'", והוסיף: "יום אחרי שנתניהו לא יכהן כרה"מ, השמש תזרח. מדינת ישראל ושגשוגה לא תלויים בבשר ודם כזה או אחר"..