אאא

ח"כ נפתלי בניט ממשיך במגעים מול יו"ר האופוזיציה, ח"כ יאיר לפיד, בכדי לבחון אפשרות של הקמת ממשלת שינוי, ממשלה בה הוא יעמוד בראשה בשנתיים הראשונות ולאחריו יאיר לפיד. 

בחדשות 12 דיווחו הערב על האפשרויות הנבחנות במסגרת חלוקת התיקים, מהדיווח עולה כי יו"ר 'ישראל ביתנו', ח"כ אביגדור ליברמן, מיועד לתפקיד שר האוצר, תפקיד שהתחייב למלא אם ייכנס לממשלה. 

עוד עולה מהדיווח כי איר לפיד יכהן כשר החוץ בשנתיים הראשונות כשבנט יכהן כראש הממשלה, יו"ר 'כחול לבן', ח"כ בני גנץ, ימשיך בתפקידו כשר הביטחון ויו"ר 'התקווה החדשה', ח"כ גדעון סער, יכהן כשר המשפטים.

כמו כן, ח"כ איילת שקד תכהן כשרת הפנים או השרה לביטחון פנים, יפעת שאשא ביטון תכהן כשרת החינוך וזאב אלקין כיו"ר הכנסת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כזכור, מוקדם יותר הודיע לפיד כי מוותר לבנט לכהן ראשון ברוטציה ואמר: "הצעתי לבנט שנקים יחד ממשלת אחדות והוא יהיה ראשון ברוטציה. זה מה שהמדינה זקוקה לו עכשיו. הישראלים צריכים לראות שהמנהיגים שלהם יודעים לשתף פעולה".

במפלגת 'הציונות הדתית', בראשות ח"כ בצלאל סמוטריץ', תקפו את בנט ואמרו: " עם שבעה מנדטים בנט חותר בכל הכח לממשלת מיעוט של השמאל בראשותו עם מרצ, ליברמן, איבתיסאם מרענה ובהישענות חברי כנסת תומכי טרור.

"בנט מטרפד במו ידיו את המאמצים להביא את סער לממשלת ימין כדי לטעון שלנתניהו אין ממשלה ולכן הוא נאלץ לחבור לשמאל הקיצוני. בנט בהיבריס חסר אחריות שעלול לעלות לימין ולמדינת ישראל ביוקר".