אאא

סוכנות הידיעות הממלכתית הסורית סאנא דיווחה הלילה (חמישי) כי מטוסי קרב ישראלים תקפו, לאחר חצות לילה, יעדים בדרום העיר דמשק. בהודעה נאמר כי בתגובה שוגרו טילי נ"מ, שלפי דיווחים אחד מהם התפוצץ באוויר בשטח דרום-לבנון סמוך לגבול עם ישראל, מה ששגרם לפיצוץ אדיר שנשמע בצפון הארץ.

על פי הדיווחים בסוריה, ארבעה חיילים סוריים נפצעו כתוצאה מהתקיפה. כמו כן, דווח שהתקיפה בוצעה מכיוון רמת הגולן ולבנון: "מערכות ההגנה האוויריות פועלות נגד יעדים עוינים בשמי דמשק", נאמר בהודעת הסוכנות הסורית.

בשל הפיצוץ האדיר שנשמע בצפון הארץ, רשויות מקומיות הודיעו הודעה לתושבים כיה שגרה נמשכת: "תושבים יקרים בעקבות ירי נ"מ מאזור לבנון נשמע פיצוץ חזק בגזרתינו. חשוב לציין שלא היתה נפילה בשיטחנו. המרחב האזרחי בשגרה מלאה" נמסר לתושבי מטולה.

בחודש שעבר דיווחו כלי תקשורת בסוריה על סדרת תקיפות, המיוחסות לישראל, באזור הבירה דמשק. ברשתות הערביות בסוריה דווח על פיצוצים שנשמעו באזור. כמו כן דווח כי מערכות ההגנה האוויריות הופעלו נגד התקיפה הישראלית.

סוכנות הידיעות הממלכתית "סאנא", דיווחה כי מערכות ההגנה הצליחו ליירט בהצלחה את מרבית הטילים ששוגרו. כמו כן הם דיווחו כי נגרם נזק לרכוש בלבד.