אאא

ארבעה ימים לפקיעת המנדט של נתניהו: הפלונטר הפוליטי המורכב ואי ההצלחה של שני הגושים להקים ממשלה, מוציאה אפשרות חדשה, אותה לכאורה בוחנת מפלגת הליכוד, שבמסגרתה יערכו בחירות ישירות לראשות הממשלה.

על פי הדיווח של עמית סגל ב'החדשות', בימים אחרונים ישנו סקר אינטרנטי, שככל הנראה מפלגת הליכוד הליכוד עומדת מאחוריו, הבוחן אפשרות, שראש הממשלה בנימין נתניהו ונפתלי בנט ירוצו יחד בפתק אחד בבחירות ישירות לראשות הממשלה.

לפי הדיווח של סגל, את האפשרות בודקת לכאורה הליכוד, והמודל הוא הבחירות בארצות הבחירות, שם הנשיא וסגניתו נבחרים בפתק אחד.

על פי ההצעה, בנט יחבור שוב לגוש הימין, והחוק לבחירה ישירה יעבור בכנסת, אך בפתק של נתניהו יהיה כתוב גם בנט כראש ממשל בשנה הראשונה להקמת הקואליציה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בסקר האינטרנטי נשאלו הנסקרים: "אם היו בחירות ישירות לראשות הממשלה, כאשר נתניהו ובנט היו מתמודדים במשותף כאשר נתניהו ל-3 שנים ובנט לשנה, וגם לפיד וגנץ היו מתמודדים כל אחד בנפרד - למי היית מצביע/ה?".

כזכור, אמש נחשף ב'כיכר השבת', כי חברת הכנסת אילת שקד, שוב חברה לבנט והיא מעוניינת לחבור אליו לקואליציה בכל גוש שייבחר. 

יצוין, כי עד השבוע נמנעה שקד מלפעול מעשית להרכבת ממשלת אחדות אלא חתרה לממשלה ימין, אך היא הבינה שאחרי הסיפור שלשום (אי מינוי שר המשפטים גנץ והחלטת רה"מ נתניהו להפר את דברי היועמ"ש מנדלבליט. ר"כ) היא תלך עם בנט לממשלת שינוי, או כפי ההצעה החדשה, לממשלה בראשות נתניהו.