אאא

יו"ר ימינה נפתלי בנט נשא אחר הצהריים (רביעי) דברים בכנסת, אחרי החלטות המפלגות בסבב ההמלצות השני ואחרי מכתבו של ח"כ עמיחי שיקלי.

בדבריו, הדגיש בנט כי התאמץ להקים ממשלת ימין עם בנימין נתניהו - אך משלא הצליח, יפעל למען ממשלת אחדות עם גוש מתנגדי נתניהו.

"האמת היא פשוטה - נתניהו נכשל בהרכבת ממשלה ימנית", אמר בנט. "עשיתי הכל, יחד עם חבריי, כדי שזה יצליח. חברי הכנסת של ימינה היו מהראשונים שהתייצבו ואמרו פומבית - ניכנס לממשלה ימנית. לא דרשנו שררה. דרשנו ממשלה שאכפת לה מהאזרחים".

יו"ר ימינה הדגיש שכעת פניו לממשלה עם יאיר לפיד: "יש שתי אפשרויות: או להמשיך בעוד בחירות ועוד בחירות עם עסקים קורסים, או להקים ממשלת חירום רחבה, מאתגרת אמנם, אבל כזאת שתוציא את העגלה מהבוץ. אני אעדיף להוציא את העגלה מהבוץ במקום שהעגלה תתחפר ותטביע את כולנו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בתוך כך, נשיא המדינה ראובן ריבלין הודיע כי ימסור את החלטתו באשר להטלת המנדט ב-18:30. ההערכה הרווחת היא כי ריבלין יטיל את המנדט על יו"ר יש עתיד יאיר לפיד.

בנט אמר בהצהרתו כי "דלתו פתוחה בפני כל המפלגות לצורך הקמת הממשלה״, אבל דלת אחת כבר נטרקה: יו״ר יהדות התורה, משה גפני, הבהיר כי אין אפשרות שמפלגתו תיכנס לממשלת בנט-לפיד".

"אף אחד לא טיפש. בנט מהרגע הראשון העדיף ממשלה עם לפיד ולא עם נתניהו. אני דוחה את הזמנתו להצטרף לממשלה כזו ואומר 'לא, תודה'".