אאא

הנשיא ריבלין הודיע הערב (רביעי), כי החליט להטיל על ח"כ לפיד את הרכבת הממשלה, ראש הממשלה נתניהו, מסר כשעה לאחר מכן הצהרה ותקף את בנט ושקד, ההצהרה הועברה בשידור חי ב'כיכר השבת'.

"נפתלי בנט דיבר היום על "ממשלת אחדות". זה ניסיון להטעות את הציבור. כולם יודעים שהוא מבקש להקים ממשלת שמאל מסוכנת. עם ניצן הורוביץ אפשר להגן על חיילי צה״ל מפני תביעות בית הדין הבינלאומי בהאג? הרי הוא מסכים איתן. עם יאיר לפיד אפשר להילחם בהסכם הגרעין של איראן?", שאל נתניהו.

"הרי הוא תקף אותי כשהלכתי להילחם נגד הסכם מסוכן זה בקונגרס. עם מירב מיכאלי אפשר לחנך את ילדינו? הרי היא קראה לאימהות לא לשלוח את הילדים שלנו לצה"ל. עם איבתיסאם מראענה אפשר להגן על ההתיישבות? הרי גם את זכרון יעקב היא רוצה לעקור. עם אביגדור ליברמן אפשר לדבר על אחדות? הרי הוא רק מטפח שנאה. זאת תהיה ממשלת שמאל מסוכנת".

"זה שילוב קטלני של חוסר דרך", אמר נתניהו, "חוסר יכולת וחוסר אחריות. בנט ושקד נשבעו בפני הציבור שהם לא ילכו לממשלה כזאת עם לפיד, מרצ והעבודה. בנט חתם על התחייבות כזאת יום לפני הבחירות, בשידור חי בטלוויזיה. עכשיו בנט ושקד עושים בדיוק את ההפך ומפרים אחת לאחת את כל ההבטחות שלהם. זאת הסיבה שח"כ עמיחי שיקלי, באומץ לב וביושרה, אמר היום שהוא לא מוכן להיות חלק מממשלה כזאת"

"רוב מוחלט של מצביעי 'ימינה', לפי סקר שפורסם אתמול, מתנגדים לממשלה כזאת, ויחד איתם רוב עצום של מצביעי הימין."

נתניהו פנה לבנט, שקד וחברי 'ימינה': "אל תעבדו על הציבור. אל תפרו את כל ההתחייבות שלכם, רק בגלל האמביציה האישית של בנט להיות ראש ממשלה בכל מחיר - לשנתיים. אם אתם מתייצבים עם הימין, אתם מכריעים את גורל המערכה".

"כשנקים יחד גוש ימין מוצק של 59 מנדטים - תהיה לנו ממשלה. עם גוש כזה, כשהברירה היא או ממשלת ימין או בחירות, יש כמה וכמה חברי כנסת מהימין שלמרות הכחשותיהם יצטרפו אלינו, נקים ממשלה ולא נצטרך ללכת לבחירות".

"בואו נקים יחד ממשלת ימין שתעמוד איתן מול האתגרים העומדים בפנינו. זה בידינו, זה בידיכם".

צפו בווידאו