אאא

 בשורה טובה לטיילינים: במרבית מדינות אירופה, ישראליים לא יכלו להיכנס עד עתה באזרחות ישראלית, אך היום (חמישי) הודיעה מועצת האיחוד האירופי הצטרפה לרשימת המדינות הירוקות.

יצוין, כי על בסיס החלטה זו יכולות המדינות החברות באיחוד לאפשר כניסת ישראלים לתחומם - אך המדינות לא מחויבות להכניס, אך זה סולל את הדרך למדינות החברות באיחוד האירופאי לאשר כניסת ישראלים, באופן חד צדדי או בהסכם הדדיות עם ישראל..

ההחלטה עברה על בסיס עבודה דיפלומטית מאומצת של שגרירות ישראל לאיחוד האירופי, שגרירויות נוספות ביבשת ומשרד החוץ בירושלים, שפעלו מול מועצת האיחוד האירופי והנציבות להמליץ להוסיף את ישראל לרשימת המדינות הירוקות.

חברי המועצה ביססו את החלטתם בשל נתוני התחלואה הנמוכים ושיעור התחסנות גבוה באוכלוסייה הישראלית  ישראל היא המדינה היחידה אשר התווספה לרשימה הירוקה מאז ינואר 21, בה נמצאות אוסטרליה, ניו זילנד, רואנדה, סינגפור, דרום קוריאה, תאילנד וסין בלבד.

שר החוץ גבי אשכנזי אמר: "החלטת האיחוד האירופאי להוסיף את ישראל לרשימת המדינות הירוקות סוללת את הדרך לחזרה הדרגתית לשגרה לאחר משבר הקורונה לצמיחה כלכלית. אני מברך את שליחי משרד החוץ באירופה על עבודתם המצוינת שהובילה להחלטה".