אאא

שר הביטחון, בני גנץ, מסר היום הודעה לציבור בישראל והתייחס לתקיפות צה"ל ברצועה והדיווחים על פגיעה באזרחים: "צה"ל מכוון ופוגע במטרות צבאיות- חמאס מכוונת לאזרחים ומתחבאת מאחוריהם".

לדברי גנץ: "לפני חמישה ימים ירה ארגון הטרור חמאס על בירת ישראל- את התוצאות בכיריו ולצערי גם תושבי עזה, מרגישים היטב. תשתיות שראשי חמאס ראו כמוגנות, קרסו בין לילה.

"מנהרות מושמדות, משגרים נופלים ומקומות השהייה של בכירי חמאס הפכו למטרות תקיפה. אני מבקש להדגיש- צה"ל נלחם בכל העוצמה, ומשתמש בתחבולות ואמצעים שמפתיעים את ארגוני הטרור".

לדבריו: "למדינת ישראל יש את הזכות והחובה להגן על אזרחיה ואף מדינה בעולם לא הייתה מקבלת ירי של טילים לעבר אזרחיה. שוחחתי מוקדם יותר עם ידידי, מזכיר ההגנה האמריקאי לויד אוסטין, שהביע אף הוא תמיכה בזכותנו להגן על עצמנו, ואני מודה לכל מנהיגי המדינות שהביעו תמיכה בישראל".

גנץ התייחס לדיווחים על פגיעה באזרחים ברצועה ואמר: "אני מצר על כך שישנן מדינות וארגונים, שאינם מבינים את המציאות כפי שהיא ובמקום ללחוץ על חמאס שיפסיק את הירי, מתעלמות מפשעי המלחמה שלו ולוחצות דווקא על ישראל.

"ישראל שומרת על מוסר הלחימה- ובעוד שצה"ל מכוון ופוגע במטרות צבאיות- חמאס מכוונת לאזרחים ומתחבאת מאחוריהם- זה כל ההבדל. מי שהחל בלחימה, מי שמכוון לאזרחים ויורה ללא הבחנה או התראה, מי שמפר את הדין הבינלאומי- הם ראשי חמאס".

"אזרחי ישראל", הוסיף שר הביטחון: " אני יודע שאנו עוברים ימים לא פשוטים. כמו תמיד, יכולת העמידה שלכם, האמונה והגיבוי שצה"ל וכוחות הביטחון מקבלים מכם והעמידה שלכם בהנחיות מצילות החיים- היא הכוח שלנו.
החוסן האזרחי יאפשר לנו להכות בחמאס ולהביא שקט.

"לצערי גם היום נפגעו אזרחים בעורף, ואני מבקש להדגיש את החשיבות של שמירה על ההנחיות. חייהם של עשרות אזרחים ניצלו משום ששהו במרחבים המוגנים כשהיה צריך- זה קריטי, זה בנפשנו ואני מבקש את שיתוף הפעולה שלכם בנושא הזה".

בתוך כך, שר הביטחון גנץ קיים היום שיחה עם מזכיר ההגנה האמריקאי לויד אוסטין. גנץ הודה למזכיר ההגנה על על הגיבוי של הממשל לזכותה של ישראל להגן על עצמה. גנץ הדגיש בפני אוסטין כי ישראל עושה את כל מה שניתן בכדי להימנע מפגיעה בבלתי מעורבים ומטרתה להשיג שקט ארוך טווח מול ארגון טרור שמכוון לפגיעה בריכוזי אוכלוסייה.