אאא

ראש בי"ד רבני חב"ד, רב נחלת הר חב"ד וזקן רבני חב"ד הגאון רבי יצחק יהודה ירוסלבסקי, חרג ממנהג רבני חב"ד ושיגר בשעה זו (חמישי) מכתב לחברי 'ימינה' ובו הזהירם, כי הקמת ממשלת השמאל מהווה סכנה לכלל ישראל ותהיה בכייה לדורות.

יצוין, כי על פי הוראת הרבי מליובאוויטש זי"ע, רבני חב"ד בישראל לא מתערבים בפוליטיקה, אך הרב החליט לחרוג הפעם ממנהגו - כדבריו, "ברגע האחרון ממש".

במכתבו מסביר הרב את מה שככל הנראה גרם לו להתערב בפוליטיקה וטען, כי פעל בהוראת הרבי למנוע את הקמת ממשלת פרס בשנת 1990, וגם כעת קורא להם לסכל את הקמת ממשלת השמאל המסוכנת. 

"חברי הכנסת מסיעת ימינה, ה"ה, נפתלי בנט, גב' איילת שקד, ניר אורבך, עמיחי שקלי, מתן כהנא, גב' עידית סילמן ואביר קארה, שלום רב וברכה מרובה", כתב הרב בפתח המכתב.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"כמי שזכיתי לקבל הוראות רבות מכ"ק אדמו"ר מליובאוויטש בענייני שלימות ארץ ישראל, ובפרט בתקופת הניסיון בשנת תש"נ (1990) להעביר את השלטון לידי מר שמעון פרס ז"ל, ופעולותיו של הרבי למנוע את העברת השלטון לידי גורמים בשמאל והסכנה הגדולה בזה".

הרב הוסיף, "אני פונה אליכם, שלא כדרכי, ברגע האחרון ממש ובלשון הפסוק (בפרשת קורח טז, כו)  "סורו מעל אהלי האנשים.. האלה ואל תגעו בכל אשר להם פן תספו בכל חטאותם". הצעד הזה הוא סכנה לכלל ישראל בכל המובנים ותהווה בכיה לדורות, ולא ניתן יהיה לעצור את ההתדרדרות של המהלך הזה לאחר שחלילה תושבע הממשלה".

"כל מי שיסכל תוכנית זו מובטחני שיזכה לעלות מעלה מעלה בכל המובנים, והעמידה בניסיון הזה, תביא לכאו"א מכם ברכות עד בלי די ולבני משפחותיכם.  ואדרבה, עם ישראל יחזיר לכם טובה גדולה על כך, ותחרטו באותיות של זהב בתולדות עם ישראל שעמדתם בשעה קשה זו בניסיון,  וגרמתם תשועה והצלה לעם היושב בציון", סיים הרב את מכתבו.