אאא

כ-4,000 שוטרים צפויים לאבטח היום (שלישי) את מצעד הגדלים שיתקיים בירושלים, אך חבר הקואליציה החדש, יו"ר רע"מ חבר הכנסת מנסור עבאס, הודיע כי הוא מתנגד למצעד.

בריאיון שהעניק הבוקר ל'רדיו ללא הפסקה', הסביר עבאס, כי מצעד הדגלים זה לא רק עניין של החמאס:  "בואו לא ניתמם", אמר עבאס, "אין פה עניין של בירת ישראל או בירת פלסטין, יש לנו סכסוך ארוך שנים, ואי אפשר להתעלם ממנו. כל מי שטומן ראשו בחול הוא פשוט מיתמם. אפשר לנהל סכסוך במשך עשרות שנים ואח"כ הוא יתפוצץ בפנים".

עבאס הסביר, כי "כל מה שקורה בירושלים, במיוחד בעיר העתיקה של ירושלים, משליך על כל האזור שלנו. שמענו איומים, אני מקווה שהמצעד יעבור בלי הסלמה. ירושלים היא עיר מיוחדת, רגישה, כל העולם מסתכל על מה שקורה בה"

עבאס הביע את דעתו על המצעד ואמר: "אנחנו נגד כל פעולה שיש בה פרובוקציה. כל מי שצפה ועוקב אחרי המצעד הזה יודע מה התכלית שלו". 

עבאס התייחס במהלך הראיון גם לאיומים של אלחרומי ברגע האחרון ואמר: "אלחרומי לא ערק. כל מפלגת רע"מ נמצאת בקואליציה ותומכת בה. יש הסכם שמסדיר את היחסים".

לגבי מה שהיה בהשבעה, הסביר עבאס, "זה היה אירוע נקודתי בעקבות הנגב, לצערי יש הסתה נגד תושבי הנגב כאילו הם כובשים את הארץ. הם אזרחי המדינה והמדינה צריכה לתת להם מענה".