אאא

השר לשירותי דת, מתן כהנא, נפגש אמש עם מזכירי בתי הדין והדגיש כי הוא "מחויב לשמירת מעמדם של בתי הדין הרבניים", כהנא הצהיר: "להרחיב את סמכויות בתי הדין הרבניים כולל העיסוק בדיני ממונות".

כהנא אמר להנהלה הבכירה: "בשנה האחרונה עברתם תקופה לא פשוטה. הייתם בחזית שירותי הדת. עבדתם בתנאים מאוד מאוד מגבילים ועשיתם עבודה קשה בתנאי לחץ. אני מוקיר ומכבד מאוד את המעמד שלכם כאנשי שטח. אתם הנציגים של המשרד, שלי, מול הציבור.

"ולכן, דווקא בגלל זה יש לכם אחריות גדולה מאוד על הכתפיים. אתם חלון הראווה של היהדות. אתם מי שמעצבים עבור ישראלים רבים את התדמית של היהדות. ישראלים רבים נפגשים בפעם הראשונה עם היהדות דרככם".

מנהל בתי הדין הרבניים, הרב דוד מלכא, אמר כי: "השר ממשיך להקדיש מזמנו ובא לפגוש את המזכירים הראשיים בכנס המזכירים הראשיים בכל בתי הדין בארץ. בעזרת ה' יהיו ביקורים של כבוד השר בבתי הדין בארץ ונזכה יחד לקדש שם שמים ברבים".

השר מתן כהנא חשף בפני המשתתפים את המדיניות המנחה אותו בנושא בתי הדין הרבניים: "אני רוצה לומר לכם, אעמוד לצדכם ואגן על בתי הדין. בכוונתי ליזום הליכי חקיקה שיבצרו את מעמד בתי הדין הרבניים. אנו נמצאים במאבק בין רשויות, פסיקת בג"ץ מחד ופסיקת בתי הדין הרבניים מאידך.

"בחרתי להגיע לתפקיד הזה מתוך מטרה לשמור על מערך שירותי הדת בישראל ולשמור ולחזק את מעמדו של בית הדין הרבני בישראל. כסמכות איתנה אבקש להרחיב את סמכויות בתי הדין הרבניים כולל העיסוק בדיני ממונות. השינויים שאקדם והמדיניות שאני מביא יחזקו את זהותה היהודית של מדינת ישראל".