אאא

שתי נשים ישראליות, בשנות הארבעים לחייהן, אותרו הלילה אחרי חצות (מוצ"ש) ברשות הפלסטינית, סמוך לרמאללה, כשהן נוסעות ברכב בלב מחנה הפליטים "אל-אמערי". מדובר באחד ממחנות הפליטים המסוכנים ביותר ברשות, שגם כוחות הביטחון נמנעים בעתות שגרה מלהיכנס אליו. כאשר הכוחות בכל זאת נאצלים להיכנס תמיד מלוות הפעולות במהומות והפרות סדר חמורות.

לפי הדיווח של אליאור לוי ב-Ynet, הפלסטינים שנתקלו בנשים לא הצליחו להבין מה מעשיהן במקום, בשל קשיים בתקשורת והיעדר ידיעת השפה. עוד הבחינו כי הנשים שיכורות, משתייה מרובה של אלכוהול. משנודע כי אלו נשים ישראליות הוזעקו גורמים רשמיים למקום ואלו העבירו אותן למעבר פוקוס בכניסה לרמאללה.

כוחות ביטחון ישראלים לקחו אותן לחקירה, בה נודע כי הן מתגוררות במרכז הארץ ונכנסו לרשות הפלסטינית כדי לבקר חברה. מבלי לשים לב נכנסו אל מחנה הפליטים המסוכן.

בזה לא תמה הסאגה. בחקירתן, אמרו הנשים כי מלבדן שהתה ברשות הפלסטינית חברה נוספת, שאינן יודעות את שמה, אולם הקשר עימה אבד כיוון שלא היה לה טלפון נייד. הנשים טענו כי חברתן השלישית עדיין נותרה ברשות הפלסטינית.

 אבו מאזן על תיאום ביטחוני עם ישראל (צילום: התקשורת הפלסטינית)

במערכת הביטחון יצרו קשר עם גורמים פלסטינים ואלו ביצעו סריקות, שקטות אך נרחבות, בשטח מחנה הפליטים בניסיון לאתר את החברה השלישית. החיפושים הרבים העלו חרס וכל אישה לא נמצאה. בשלב הזה, ובפרט לאור העובדה כי הנשים לא ידעו את שמה של החברה השלישית, החליטו החוקרים כי מדובר בבדיה ולא נותרה בשטח עוד אישה.

הנשים צפויות לימוד לדין על הפרת צו אלוף וכניסה לשטחי A שנמצאים בשליטה פלסטינית מלאה.