אאא

לפני כחמישה חודשים, צעירה ממשפחה חרדית, חצתה את גבול ישראל-סוריה, ברמת הגולן, והוחזרה בעסקה חריגה במעורבות רוסיה, בית משפט השלום בנצרת גזר עליה היום (שני) שמונה חודשי מאסר.

סנגוריה של הצעירה, עורכי הדין איאד עזאם וענת יערי מהסניגוריה הציבורית, מסרו: "בית המשפט קיבל את טענותינו שיש להתחשב בנסיבות הייחודיות של הצעירה וגזר עליה עונש מאסר מתון ומידתי. אנו תקווה שהיא תוכל לשים את האירוע מאחוריה, ועם שחרורה ממאסר תוכל לפתוח דף חדש".

 כזכור, החזרתה לישראל של הצעירה, בת למשפחה ממודיעין עילית, עוררה כזכור גל שמועות, שהחל עם הכינוס המיוחד של ישיבת הממשלה בנושא, עליו הוטל תחילה איפול מלא.

בת ה-25, שאינה עומדת בקשר עם בני משפחתה החרדים, נהגה לטייל במקומות מסוכנים וניסתה יותר מפעם אחת לחצות את גבול ישראל, בין לכיוון לבנון ובין לרצועת עזה.

 נתניהו מודה לפוטין על העסקה (צילום: דוברות)

כשהצליחה, כאמור בגבול סוריה, בחרה ישראל לשחררה באמצעות עסקה סיבובית עם רוסיה - מנותני החסות לנשיא הסורי אסד - בכך שישראל שילמה על חיסונים לקורונה מתוצרתה, שהועברו לסורים.

עם שובה לישראל, נחקרה הצעירה במתקני שירות הביטחון הכללי, בחשד שהעבירה מידע מסווג ושיתפה פעולה ברצון או בכפייה עם גורמים עוינים, אך חשד זה נשלל.