אאא

פרסום ראשון: תשעה חודשים לאחר שהמשטרה סיימה את חקירתה על החשד להפרת הנחיות הקורונה בחסידות בעלזא, ל'כיכר השבת' נודע כי הפרקליטות החליטה לסגור את התיק.

בין הנימוקים לסגירת התיק עולה כי קודם לאירוע שנחקר, אנשי החסידות פעלו כדי לתאם ולאשר את קיום האירוע מול המשטרה ופעלו למלאות את התנאים שנקבעו.

בנוסף, אמנם במהלך האירוע התנאים הופרו - אומרים בפרקליטות, אך מכיוון שלא ניתן לקבוע מי מגורמי החסידות נושא באחריות לכך ברמה הפלילית, הוחלט לסגור את התיק.

מהפרקליטות נמסר ל'כיכר השבת' כי "בחינת חומר הראיות העלתה כי טרם האירוע התבצעו פעולות על ידי אנשי החסידות בכדי לתאם ולאשר את קיום האירוע מול המשטרה, וכן הכנות בהתאם לתנאים שנקבעו. כן עלה כי במהלך קיום האירוע התנאים הופרו, אולם בנסיבות העניין לא ניתן היה לקבוע ברמה הנדרשת בפלילים מי מגורמי החסידות נושא באחריות לכך".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

גורם בחסידות בעלזא שהיה מעורב בחקירה, אומר ל'כיכר השבת' כי "זו היתה חקירה פוליטית שנפתחה בגלל לחץ של התקשורת, החקירה הזו בכלל לא היתה צריכה להיפתח וטוב עשו בפרקליטות שגנזו את התיק".

כזכור, מספר שבועות לאחר פתיחת החקירה במשטרת ישראל כנגד חסידות בעלזא, בחשד להפרת ההנחיות של משרד הבריאות למניעת התפשטות נגיף הקורונה, חקירה במסגרתה אף הוחרם ציוד טכנולוגי מבניין החסידות בקרית בעלזא בירושלים, סיימו במשטרה את פעולות החקירה והעבירו את הממצאים לבחינת הפרקליטות.

החקירה החלה לפני כעשרה חודשים, אז פשטו בלשים של תחנת לב הבירה במשטרת מחוז ירושלים על הבנין של מרכז חסידי בעלזא בירושלים, כחלק מפעולות החקירה.