אאא

בית הכנסת  "תפארת ישראל" בקריית יובל נשרף כולו בעקבות השריפות שפרצו היום (חמישי) בשכונה, בצל גל החום הכבד. מדובר בבית כנסת קטן, שבו מתפללים בעיקר יהודים ממוצא צרפתי.

מוקדם יותר היום, בעקבות השריפות, פינו כוחות הכיבוי אזרחים המגוררים סמוך אל האש. מטוסי כיבוי פעלו בזירה בכדי לכבות את הלהבות. שריפה פרצה גם ב'ליפתא'. השבוע הנוכחי היה רווי בשריפות, רבים מהם באזור ירושלים.

מדוברות כב"ה נמסר: "בשכונת קריית יובל פועלים שבעה צוותים על מנת לכבות שריפת חורש שהתקדמה לקו הבתים הראשון. התושבים הונחו להתפנות מהבתים עד לכיבוי האש. מטוסים שעשו דרכם למקום לא יכלו לפעול בעקבות התנאים הטופוגרפיים המסוכנים.

"גם בכניסה לעיר במורדות ליפתא, פרצה בשעה האחרונה שריפה שצילמתי כמה דונמים של חורש טבעי. חמישה צוותים פועלים במקום. בשני המוקדים השיגו כוחות הכיבוי הכלה של האש ועושים מאמצים להגיע לשליטה".

מאוחר יותר דווח כי הושגה שליטה על השריפות ונכתב בהודעת דוברות כיבוי והצלה: "כוחות הכיבוי של מחוז ירושלים השיגו שליטה בשעה זו בשני המוקדים בהם החלה בערה. בכבאות והצלה מחוז ירושלים שווים ומזכירים כי חל איסור מוחלט להדליק אש במקומות פתוחים ומבקשים מהציבור לנהוג בזהירות ובאחריות בימי קיצון אלה".