אאא

שוב תוצאות עגומות לראש הממשלה נפתלי בנט בסקר בקרב דעת הקהל. רוב בציבור הישראלי, 54%, סבור כי הממשלה בראשותו מתנהלת רע במשבר הקורונה. כך עולה מסקר שערך מנו גבע ופורסם הערב במהדורה המרכזית של ערוץ 12. מנגד, 37% ממשתתפי הסקר סבורים שתפקוד הממשלה של בנט טוב בקורונה. 9% השיבו שאינם יודעים.

תוצאות הסקר מצביעים על ירידה מגמתית באהדת הציבור לממשלת בנט. לשם השוואה: לפני שבועיים עמד מספר המעריכים כי הממשלה מתמודדת טוב בקורונה על 49%. לפני שבוע עמד המספר על 39%, וכעת המספר יורד שוב ועומד רק על 37%. זאת, כשברקע אפשרות של סגר בחודש תשרי.

עוד נשאלו המשתתפים בסקר "עד כמה הממשלה אחראית למצב התחלואה". גם בשאלה הזו הרוב, 51% סבר, כי "במידה רבה". 44% סבורים כי במידה מועטה או כלל לא, ואילו 5% השיבו שאינם יודעים.

המשך הסקר עסק בשאלה אם יש להטיל סגר על הציבור במצב התחלואה הנוכחי. הרוב, 46% השיבו כי לא צריך. 40% ממשתתפי הסקר סבורים צריך. פילוח העונים להשתייכות פוליטית מעלה כי רוב בימין שבור שיש להטיל סגר, ואילו רוב במרכז שמאל סבורים שאין צורך. המגמות הללו נשמרות גם מתקופת נתניהו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

נוסף על כך, נשאלו המשתתפים בסקר אם יצייתו לסגר במידה וכזה יתקיים. רוב מוחץ, 78% השיבו שכן. 11% השיבו שלא. מספר דומה השיבו שאינם יודעים.

בשאלה מי כראש ממשלה טוב יותר, התוצאות דומות לסקר האחרון. בנימין נתניהו עם 44% - כמעט פי שניים מאחוזי התמיכה בבנט, 24 אחוז. 26% סבורים שאין הבדל ואילו 7% השיבו שאינם יודעים.

שאלה מעניינת נוספת שנבדקה בסקר היא האם אזרחים מתחת לגיל 60 ייעתרו לקבל את החיסון השלישי כנגד קורונה. התוצאות העלו כי רוב מוחץ בציבור, 64%, השיבו שכן. רק 10% השיבו שלא. 8% השיבו שאינם יודעים. מדובר במספרים גבוהים ביחס להיעתרות בתקופה זו לפני חיסון המנה הראשונה.