אאא

במטרה לבלום את התפשטות תחלואת הקורונה בישראל, נכנסו הלילה (בין שלישי לרביעי) בחצות הגבלות הקורונה החדשות הכוללת תו ירוק מורחב על כל ענפי המשק למעט קניונים ומסחר, הפעלת תו סגול בקניונים ובמרכזי מסחר והגבלת התקהלויות.

היום תתכנס וועדת החוקה של הכנסת ותאשר את ההגבלות החדשות, אף שאלו כבר נכנסו לתוקף כאמור הלילה. במהלך הלילה קיים ראש הממשלה נפתלי בנט דיונים עם שר הבריאות ניצן הורביץ, בעקבות התנגדות חברי כנסת בוועדת החוקה לחלק מהסעיפים, בעיקר לבדיקות הקורונה התכופות לילדים.

לבסוף עבר המתווה שינויים ברגע האחרון. הוחלט שבריכות השחייה ייכללו בתו הירוק, על אף כוונה להחריג אותן, אולם שמורות הטבע יפעלו במתכונת התו הסגול.

• התו הירוק

התו הירוק, במתכונתו המורחבת, יוחל כאמור הבוקר החל מגיל 3, ויופעל בכנסים, בתי מלון, בתי כנסת מעל 50 איש, אולמות ואירועים ומסעדות וכדומה. למקומות אלו הכניסה תתאפשר רק למחוסנים או מחלימים בעלי תו ירוק או לחילופין לאלו שביצעו בדיקות קורונה שעות קודם לכן. התשלום עבור הבדיקות יתבצע על פי המתווה הבא:

• גילאי 0-3: פטורים מהצגת תו ירוק.

• גילאי 3-12: יצטרכו להציג בדיקות מהירות במימון המדינה.

• גילאי 12 ומעלה שלא התחסנו מבחירה יצטרכו להציג בדיקות מהירות במימון פרטי.

היום יפרסו ברחבי הארץ כ-220 תחנות לביצוע בדיקות מהירות, התקפות ל-24 שעות. ממשרד הבריאות נמסר כי "מערך הבדיקות המהירות צפוי לפעול במתכונת הרצה למשך מספר ימים. הפריסה תורחב ותותאם בימים הקרובים בהתאם לביקושים".

בבתי מלון וכדומה תתאפשר להציג בדיקת קורונה PCR שתישאר לתוקף במשך כל זמן החופשה.

 גנץ מתריע: "אם לא ניקח אחריות - אנו עלולים להגיע לסגר" (צילום: לע"מ )

• התו הסגול

מתווה "התו הסגול" יחול בקניונים ובבתי מסחר ומקומות שיש בהם קבלת קהל, ע"י הגבלת תפוסה ביחס של אדם אחד לכל 7 מטרים. מעבר לכך לא תתאפשר כניסת אנשים למקומות אלו. חנויות שגודלן עד 100 מטרים יוחרגו, ולא יוחל בהן התו הסגול.

• הגבלות התקהלות

התקהלות במקומות שהתו הירוק אילו חל בהם, כגון בבתים פרטיים, תוגבל במקום סגור - עד 50 אנשים, ובמקום פתוח - עד 100 אנשים.