אאא

הממשלה אישרה היום (ראשון) העמדת 12.5 מיליון שקלים לרשויות המקומיות על מנת שיוכלו להצטייד בציוד הנדרש להתאמת מתחמי התפילה בשטחים ציבוריים פתוחים לקראת תפילות הימים הנוראים וחגי תשרי ובכדי לאפשר את תפילות החג כסדרן תוך שמירה על בריאות המתפללים. זאת כפי הצעת ראש הממשלה, שרת הפנים ושר האוצר.

ההקצאה תגובש בידי משרד הפנים, משרד ראש הממשלה, אגף התקציבים והחשב הכללי.

בנוסף, הממשלה תסמיך צוות בראשות מנכ"ל משרד הפנים, ובהשתתפות מנכ"ל משרד ראש הממשלה, מנכ"ל משרד הבריאות, הממונה על התקציבים והחשב הכללי 'כצוות תגובה מהירה'. צוות זה יהיה מוסמך לקדם פעולות סיוע מהירות לשלטון המקומי לטובת ביצוע תפקידיו בהתמודדות עם משבר הקורונה, בהתאם לכל צורך שיעלה.

"אנחנו נמצאים בעיצומה של התפרצות מחודשת של הקורונה", אמרה שרת הפנים איילת שקד. "גל הדלתא אגרסיבי מאוד ומצריך הירתמות מלאה של השלטון המקומי בהסברה, בהמרצה ובדחיפת התושבים לצאת ולהתחסן".

היא הוסיפה: "לרשויות המקומיות במדינת ישראל יש חשיבות עליונה, תושבי המדינה רוחשים להם אמון רב ומכיוון שיש ביכולתם להניע את התושבים אני מאמינה שהכוח האמתי צריך להיות בידיהם. בעזרת משרד רה״מ ואגף התקציבים הצלחנו להשיג תקציב משמעותי על מנת שהרשויות המקומיות יוכלו לאפשר למתפללים לקיים את התפילות כסדרן. נמשיך להיות כתובת אפקטיבית שנרתמת לצרכי הציבור״.