אאא

חבר מועצת גדולי התורה וראש ישיבת עטרת ישראל, הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי, שהיה בתחילת השבוע בסכנת חיים, ישוחרר אי"ה בקרוב מבית החולים, כך מוסרים הערב (חמישי) מקורביו ל'כיכר השבת'.

כזכור, הגרב"מ, בן ה-92, אושפז השבוע ביום שני, לאחר שסבל מזיהום ומצוקה נשימתית, ובבית החולים הוחלט להעביר את ראש הישיבה לאשפוז במחלקת טיפול נמרץ, שם הוחלט להרדים ולהנשים את הרב.

 הגר"ג אדלשטיין: "להתפלל על הגרב"מ אזרחי"

ראש הישיבה הגיע לבית החולים במצב קשה, ותחילה הרופאים לא היו אופטימיים. אך לאחר כיממה, בחסדי שמיים חל שיפור משמעותי במצבו.

בביקור בבית החולים:  אחיו של רה''י; הגר''י אזרחי הרב אורי אזרחי, רב ביה''ח הדסה הרב קליין ובנו הגרב''צ אזרחי  (ללא קרדיט)
בביקור בבית החולים: אחיו של רה"י; הגר"י אזרחי הרב אורי אזרחי, רב ביה"ח הדסה הרב קליין ובנו הגרב"צ אזרחי (ללא קרדיט)

ראש הישיבה, החל תחילה לתקשר עם בני משפחתו ששהו לצדו, ולאחר שעות ספורות, הרופאים החליטו לנתקו ממכשיר ההנשמה, בשל השיפור המשמעותי במצבו.

היום, כך לפי מקורביו של ראש הישיבה, חל שיפור נוסף במצבו של ראש הישיבה, ולדברי הרופאים, כבר בקרוב הוא אמור להשתחרר מבית החולים.

כדי לשמח את ראש הישיבה, בני המשפחה הביאו לראש הישיבה את הספר החדש שלו - 'ברכת מרדכי', על מסכת נדרים, רה"י עיין בספר וקורת רוח מרובה נחה עליו.

ראש הישיבה היום מעיין בספר החדש
ראש הישיבה היום מעיין בספר החדש

כזכור, לפני כחמישה חודשים, ראש הישיבה היה מאושפז בבית החולים, בשל חולשה ודלקת, ולאחר מספר ימים, הוא שוחרר מבית החולים. לפני כשנה, בתחילת 'זמן חורף'.

ראש הישיבה נדבק בנגיף הקורונה, יחד עם רעייתו ולמרות החשש שהיה בקרב התלמידים והמשפחה, בחסדי שמיים, הוא התגבר על הנגיף תוך מספר ימים.