אאא

יו"ר סיעת 'יהדות התורה', ח"כ ישראל אייכלר, מעלה את טון הביקורת כדי התנהלות ראש האופוזיציה, בנימין נתניהו, וטוען כי הסיעות החרדיות היו צריכים להגיד לנתניהו לפרוש לאחר ארבע מערכות בחירות בהן הפסיד. הריאיון ישודר במלואו בתוכנית 'סוגרים שבוע'.

תחילה התייחס ח"כ אייכלר להחרמת הוועדות: "הייתי הראשון ולא היחיד שהייתי נגד החרמת הוועדות, נגד ההליכה לבג"צ לבקש סעד. החברים שלי ב'יהדות התורה' הסכימו איתי שזה לא טוב, אבל חייבים, שוב השעבוד הזה לליכוד, ללוין ולנתניהו. אני אמרתי: אנחנו מייצגים ציבור שאין לו משהו אחר, אם אנחנו לא בוועדות אנחנו פוגעים בו. אמרו לי 'חודש והממשלה נופלת', אני לא ילד קטן, ברגע שהבנתי שהערבים אומרים 'אנחנו מתנגדים לממשלה אבל יותר לממשלת הימין' - ידעתי שיש 67 לממשלת בנט, אז מה הטעם לשבת חודש אחר חודש..".

באשר לחיבור עם נתניהו, תקף אייכלר: "הפקדנו את עתיד עולם התורה באשליות של נתניהו ארבע פעמים. הוא כל הזמן השלה אותנו, את עצמו בעצם, שאוטוטו הוא הולך לנצח. ארבע פעמים לא מנצחים בחירות. אדם דגול כמו צר'צ'יל אחרי הניצחון הגדול במלחמת עולם השנייה - בגלל מלחמה פנימית במפלגה שלו הוא איבד את השלטון - הוא הלך הביתה. 

ציפית שנתניהו ילך הביתה?

"בוודאי".

הסיעות החרדיות החרדיות טעו בכך שהלכו אחרי נתניהו?

"אחרי הבחירות הראשונות שהוא הפסיד היינו צריכים להגיד 'אתה צריך ללכת, להכיר בעובדה שאתה הפסדת".

לדבריו: "עוד לפני זה, כשהוא לא רצה לקיים את הרוטציה עם גנץ. אז היינו צריכים להגיד לו 'אתה לא יכול לשחק עם המדינה', לא לעשות תקציב וללכת לבחירות כדי לא לקיים רוטציה. חתמת על רוטציה? תקיים".