אאא

ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין, התייחס הערב (שלישי) בשיחתו השבועית, בפעם ראשונה, לגזירות ממשלת בנט-לפיד-כהנא על הציבור החרדי וזעק בכאב: "איך יהודי מסוגל לעשות גזירות על יהודים?".

ראש הישיבה דיבר בכאב על הרצון של חברי הממשלה, לגרום ביטול תורה ולהצר את צעדי הציבור החרדי וקרא לציבור להתחזק בדברים הצריכים חיזוק, כדי למנוע את הגזירות.

ל'כיכר השבת' נודע, כי ראש הישיבה הורה בימים האחרונים לחברי הכנסת של דגל התורה, לפעול בכל הכח למנוע את הגזירות וכעת קרא לציבור להתחזק כדי להציל את עם ישראל מהגזירות.

הדברים המלאים

"המצב כעת פה בארץ יש גזירות, גזירות שיהיה קשה לעסוק בתורה, ביטול תורה, זה המטרה של הגזירות. הגזירות אינם רק על ציבור שומרי תורה ומצוות אלא גם על החילונים שמקפידים על הלכות מסויימות וימנעו מהם לקיים כשרות ועוד מצוות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"וחוץ מזה, גם בכלל, על כל הציבור הכללי גם כן, שיהיה הנהגה לא על פי ההלכה, עם איסורים חמורים, איסורים חמורים שהציבור הכללי גם כן מקיים, לא עובר על איסורים חמורים כאלה, שלא עוברים, רוצים להכשיל אותם! שיעברו, שכל הציבור יהיה בעלי עבירות.

"זה לא מובן, שיהודים יגזרו גזירות על יהודים, זה נגד הטבע של יהודים, יהודים הטבע שלהם יש גמרא שלושה סימנים יש באומה זו, שלושה סימנים: רחמנים, ביישנים, וגומלי חסדים, שלושה סימנים.

"זה כל אחד, לא דווקא שומר תורה ומצוות, כל יהודי שיש לו נשמה יהודית הוא אחרת מאומות העולם, זה דבר ידוע, אנשים שמכירים את העולם אומרים את זה גם כן, שמעתי מהם, רואים שיש הבדל, האופי של יהודי זה משהו אחר, זה לא האופי של אומות העולם, זה אופי אחר, רחמנים ביישנים וגומלי חסדים, כך המציאות. אז הגויים עשו גזירות, אבל שיהודים יעשו גזירות על יהודים? זה דבר שלא מובן, אחינו בני ישראל".