אאא

בצל העברת התקציב, בסמינרים החרדיים חוששים מזינוק במחיר תשלומי ההורים בכיתות הגבוהות בסמינרים, ה' ו-ו'. על פי ההערכות, מחיר תשלומי ההורים עשוי להתייקר בין אלף לאלפיים שקלים יותר מהמחיר שההורים משלמים כיום. הסיבה היא בין היתר היעדר כספים קואליציוניים שהיו למפלגות החרדיות כשהיו בקאוליציה.

ראשי ומנהלי הסמינרים מכל רחבי הארץ נפגשו עם הסיעות החרדיות בכנסת כדי לטכס עצה במאבק על גזירת חינוך הבנות. המנהלים אמרו בפגישה כי "הסיבה שהוקם 'בית יעקב' הוא כדי שהבנות לא תצטרכנה לרעות בשדות זרים". עוד אמרו כי "גזירת התקציב הזו תאלץ אותם לצרת ללמוד באקדמיה רחמנא לצלן, ולהביא לחורבן גדול שסופו מי ישורנו".

חברי הכנסת של יהדות התורה נשאו דברים בעד חשיבות המאבק, הבטיחו לקחת חלק ככל שיידרשו, ואמרו כי חינוך הבנות חשוב לא פחות מחינוך הבנים בישיבות ואמרו כי "נעשה ככל שביכולתנו להביא לפתרון הבעיה, ולהסיר את חרב הגזירה המונפת מעל ראשי הבנות".

מאוחר יותר נפגשו המנהלים עם חברי סיעת ש"ס, אז אמר יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי כי הוא כואב את כאבם של כל מוסדות התורה והחינוך שנפגעו ובכלל זה מוסדות הסמינרים, כאשר בתקופה האחרונה הוא ירד לעומק הסוגיה ולמד לדעת עד כמה התקציב המדובר הוא אכן חיוני וקריטי עבור המוסדות.