אאא

פעיל הימין יואב פרנק, הגיש תלונה למשטרה וליועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט, כנגד חברת הכנסת עידית סילמן, על כך שלכאורה בדתה תקיפה כנגדה.

בתלונה נכתב: "בשל מסירת ידיעה כוזבת לפיה כביכול סילמן הותקפה לפני שבועיים בתחנת דלק בעיר מודיעין, על ידי אדם שהטיח אותה על רכבה. לאחר שח"כ סילמן נתבקשה למסור היכן ומתי התרחשה התקיפה הנטענת על מנת שניתן יהיה לבדוק את המצלמות המותקנות בכל תחנת תדלוק ‏ - היא סירבה להשיב לשאלות וטענה כי הפרטים לגבי התקיפה הנטענת נמסרה לקצין הכסת ולמשטרת ישראל".

פרנק ממשיך לתאר את ניסיונות ההתחמקות של סילמן, לתאר מתי הייתה הפגישה ומסיק מכך, כי היא לכאורה בדתה את התקיפה; "בדתה מליבה את התקיפה שלא הייתה ולא נבראה ומשעה שהבינה שניתן לבדוק את טענותיה - היא סירבה למסור פרטים", כותב פרנק ומבקש מהיועמ"ש לפתוח בבדיקת המקרה.

לפני שעה קלה נמסר מהכנסת: "ח״כ עידית סילמן העבירה הערב פנייה רשמית לקצין הכנסת ובה טענות על איומים אשר הופנו כלפיה באירועים שאירעו בתאריכים: 25/9/21 וכן במהלך חודש אוקטובר, נוסף לצילומי מסך של מסרונים שנשלחו אליה מהתקופה האחרונה. פניה זו, כמו כל פנייה המוגשת למשרד קצין הכנסת, תועבר מחר בבוקר, ע״י סגן קצין הכנסת, להמשך בירור ובדיקה במשטרת ישראל".

בתוך כך, העיתונאי יקי אדמקר כתב: "בעלה של סילמן אמר לי הבוקר שהיא התקשרה ואמרה שתדלקה ומישהו דחף אותה. הערב היא כבר טוענת שזה לא היה בתחנת דלק אלא שהמשיכה לנסוע, עצרה בצד הדרך ושם היא הותקפה. מישהו יעצור את החגיגה הזאת?".

כזכור וכפי שדווח ב'כיכר השבת', סילמן טענה אמש (מוצאי שבת) בריאיון לתוכנית 'פגוש את העיתונות' ב'חדשות 12' כי הותקפה פיזית לפני כשבועיים בתחנת דלק בעיר מודיעין. "לפני שבועיים היה לי מקרה, תפס אותי בן אדם, אחרי שתדלקתי בתחנת דלק במודיעין, פשוט הטיח אותי לרכב, פיזית, זה משהו שבחיים לא קרה לפני כן. לא היו שם אנשים, הוא התקרב לרכב והטיח אותי אל הרכב", סיפרה ח"כ סילמן.

הבוקר סירבה ח"כ סילמן לספר פרטים נוספים על אירוע התקיפה, אך הבהירה כי קצין הכנסת קיבל תלונה על האירוע החמור. מבדיקת 'כיכר השבת' עלה כי בלשכת קצין הכנסת לא התקבלה תלונה על אירוע התקיפה. בהמשך היום, כאמור, נפגשה סילמן עם קצין הכנסת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

מאוחר יותר פרסמה סילמן פוסט שבו ניסתה להדוף את הביקורת. "בחודשיים האחרונים כמעט ולא ישנתי, וכל העת המתקפות לא פוסקות", כתבה סילמן. "מאיפה השנאה המטורפת הזו? אני מבינה שלא כולם מרוצים מהממשלה החדשה, אבל אנשים מבוגרים, הורים לילדים, מתבטאים ומתנהלים כמו אחרון הפרחחים. כל צייצני הטוויטר ממהרים לתקוף - זה מעיד בעיקר על עולמם הפנימי".

היא הוסיפה: "לא דיברתי על ימין או שמאל, אלא על המקרה האישי שקרה לי, שלא יכול להיות במציאות שלנו. כשחבר הכנסת פורוש הותקף ללא עדים (וללא סימוכין) מיהרתי לתמוך בו, לא לתלות אותו בכיכר העיר. חברים, התבלבלתם: לא אני עומדת לחקירה, אלא מי שמסית נגדי ברשתות ומחוצה להן 24/7. לצערי יש יותר מתלונה אחת אצל קצין הכנסת, ככה זה כשמתרגלים למצב מטורף".

בהמשך התייחס לאירוע התקיפה לכאורה, ופירטה: "לפני זמן קצר ישבתי עם מנכ"ל וקצין הכנסת, להם נמסרו הפרטים , אשר בתוך ימי התקציב האחרונים והעמוסים נמסרו בעל פה ובסמיכות לאירוע, אך דיווחם של חלקם הפורמלי ובכתב לקצין הכנסת, התעכב. אני סומכת לחלוטין על הרשויות ומודה לכל מי שתמך, תומך וחיזק".

לאחר הביקורת הרחבה שנשמעה ברשתות החברתיות על חוסר הגיבוי של ראש הממשלה בנט לחברת מפלגתו, לפני דקות ספורות, כתב בנט: "בחודשים האחרונים, וביתר שאת לקראת העברת התקציב, עידית סילמן ומשפחתה עוברים מסכת לחצים, הכפשות ומתקפות קשות ביותר, שמעט נבחרי ציבור חוו כמותן. אני מחזק את עידית ומעריך מאוד את כושר העמידה שלה ואת העבודה הקשה והיסודית שהיא עושה בכנסת, כדי להחזיר את ישראל למסלול".