אאא

בפרקליטות התקבלה בימים אלו ראיה חדשה לתיק 1,000 במשפט נתניהו: קבלה על צמיד יקר במיוחד בשווי 46,500 דולר, כך חושפת העיתונאית אילנה דיין ב'חדשות 12'. הקבלה מוכיחה לכאורה כי הגב' נתניהו קיבלה מהמיליארדר ג'יימס פאקר צמיד יוקרתי שנרכש בחנות  'בוצ'לטי' שבעיירת הנופש אספן, בקולרדו שבארצות הברית. על פי הרשום בקבלה נרכש הצמיד לאחר הנחה בסכום של  41,676 דולר.

המידע הגיע בעקבות עדותה של הדס קליין, עוזרתו האישית של ארנון מילצ'ן, שאף סיפרה כי שרה נתניהו ביקשה לקבל את הצמיד היוקרתי כמתנה לרגל יום הנישואין ה-24 של בני הזוג. עוד עלה מעדותה של קליין כי מי שרכש את המתנה היה עוזרו האישי של פאקר. נתניהו קיבלה את המתנה בצירוף חשבונית בכדי שתוכל להחליפו, אולם היא לא הסכימה לקחת את המעטפה עם החשבונית והיא ביקשה לקבל את הצמיד בלבד. מהעדות אף עלה כי ראש הממשלה לשעבר ידע על קבלת המתנה אך לא עשה דבר.

על פי עדותה של קליין זאת לא הפעם היחידה שבה קיבלו בני הזוג נתניהו מתנות יוקרתיות. המיליארדרים פאקר ומילצ'ן רכשו עבור רעיית ראש הממשלה לשעבר תכשיטים נוספים מחנויות יוקרה כמו אגס ותמר שבתל אביב, וכן בסטודיו ברמן במושב היוגב.

בתגובה לפרסום הכתבה שיגרו פרקליטי נתניהו מכתב חריף לבית המשפט ובו הם דרשו לחקור את ההדלפות הרבות בתיק. עורכי דינו של נתניהו טענו כי "מדובר בהדלפה חמורה של חומרי חקירה, שלא נמצאים בידי הסנגוריה. לכן ברור כי מקור ההדלפה הוא במאשימה או באחד מעדיה". בהתאם לכך טענו עורכי דינו שמדובר בהדלפה האסורה על פי חוק והם דרשו מבית המשפט "להורות למאשימה לחקור את ההדלפות".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

מטעמו של נתניהו נמסר: "עוד הדלפה פלילית נגד משפחת נתניהו שדינה עד שלוש שנות מאסר. מדובר בגיבוב של שקרים ושיבוש הליכי משפט שמגיע בעיתוי לא מקרי ומעיד בעיקר על מצוקת התביעה וחולשת התיקים, במטרה לאפשר לעדים לתאם גרסאות דרך התקשורת.

"כולם כבר רואים שמה שמתחיל בקול תרועה רמה בתקשורת-מסתיים בקול ענות חלושה בבית המשפט. לכן גם בעניין זה כדאי להמתין לחקירות הנגדיות.

"עורכי דינו של נתניהו הגישו לפני זמן קצר בקשה נוספת לבית המשפט לחקור את ההדלפות הפליליות הללו".