אאא

נפתלי בנט, ראש הממשלה, קיים הערב (חמישי) התייעצות עם שר הבריאות, מנכ"ל משרד הבריאות, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות והממונה על ההתגוננות במשרד הביטחון, בעניין הזן החדש של נגיף הקורונה שהתגלה בחו"ל.

הזן החדש שהתגלה בדרום אפריקה כולל לפי הדיווחים מספר רב של מוטציות, ועד עתה זוהו 22 נדבקים בו. עדיין לא ברור מהן ההשלכות של הזן החדש, אולם המדענים בדרום אפריקה מייחסים לו את העלייה בתחלואה בסוף השבוע.

בעקבות כך הוחלט על עצירה מידית של הטיסות מהמדינות בדום אפריקה. "נוכח התפשטות הזן החדש במדינות דרום אפריקה, קיבל ראש הממשלה את המלצת משרד הבריאות להגדירן כמדינות אדומות", נמסר ממשרד ראש הממשלה.

"כמו כן, הנחה רה"מ לבחון עצירה מיידית של טיסות ממדינות אלו לישראל ומישראל אליהן, או את יישומו של מתווה אחר למניעת התפשטות הזן בישראל".

המדינות שהוגדרו בשלב זה כאדומות: דרום אפריקה, לסוטו, בוטסואנה, זימבבואה, מוזמביק, נמיביה ואסוואטיני. זרים ממדינות אלו לא יוכלו להיכנס לישראל.

כלל השבים לישראל ממדינות אלו, לרבות מחוסנים בחיסון שלישי, יופנו לבידוד במלוניות קורונה למשך 7 ימים, וישוחררו לאחר ביצוע 2 בדיקות PCR שתוצאתן שלילית. נוסעים שיסרבו להיבדק יחויבו בבידוד שאורכו 14 ימים במלונית קורונה.