אאא

הפרשה השבוע פותחת במילים "ואתה תצווה" ועוסקת רבות בלבושי אהרון והכהנים. מפתיע לראות פה כי שמו של משה רבנו אינו מוזכר כלל.

כשמשה מתחנן לה׳ שימחל לישראל על חטא העגל ולא ישמידם, הוא אומר: "ואם אין מחני נא מספרך אשר כתבת". ה׳ מוחה את שמו של משה באופן סמלי מהפרשה, כדי להראות לנו מהו כוח הדיבור אצל מנהיג הדור ופונה אליו במילים "ואתה תצווה".

"אתה" - למעלה משמך הפרטי. "אתה" - אתה בעצמות שלך! מכאן מסירות נפשו של משה מנהיג הדור, למען העם שהוא כל כך אוהב, עד שהוא מוכן ששמו יימחה מן התורה וה׳ פונה אליו בשם "ואתה" - עצמותך!

תפקיד המנהיג להצית בנו את המאור ולחבר את הנשמה שלנו למקור אלוקים חיים. והמטרה היא להתחזק בתורה ובמצוות בכוח המזל הבריא והחזק של חודש אדר, כדי להביא בפועל לגילוי הגאולה ולחבר אישה יהודיה נוספת למאור שבתורה.

היי, גם את מנהיגה בזכות הכוחות המיוחדים שבך. השקיעי בחשיבה איזה מלבושים עלייך לעטות על עצמך כאשר את ניגשת לשווק, להפיץ ולהשפיע את אורך בעולם.

האורחת שלנו היום היא אורטל סויסה, אמא לארבעה ילדים, בוגרת וינגייט, מפיקת אירועים ומנהלת בית ספר לריקוד בירושלים, שם גם גדלה ומתגוררת כיום.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אורטל אוהבת מוזיקה וריקוד וחשה שזו השפה שלה להביע את עצמה ואת הרגשות שלה. "זכיתי לעסוק במה שאהבתי. מגיל קטן מאד ידעתי שזו התכלית שלי, לשמח את בנות ישראל, אחרי כמעט 12 חודשים מיום פטירתה של אחותי היקרה, שהיתה קרובה אלי מאד. הייתה לי בחירה לקום ולעשות או לשקוע בכאב הנורא הזה ובאיזה שהוא מקום לקבור את כל העשייה שלי. הרגשתי שנעצרו לי החיים ואין לי אוויר", היא חושפת באומץ.

ביקשנו ממנה לספר לנו עוד על האירוע הקשה שקרה השבוע לפני שנה, מה עוזר לה להרים את עצמה ולצאת לעבוד ולשמוח, מהי בשבילה דמות של מנהיג שהיא מתחברת אליו/אליה, איך היא מזכירה לעצמך שצריך לחיות ועוד. התשובות בתכנית המלאה.

קרדיטים:

פאה: פאות טילי, בני ברק

איפור: דיני רבינוביץ, כפר חב"ד

טיפוח: יעלת חן, ירושלים

קולקציה: one of a kind

עריכה והגשה: מירי שניאורסון, נשיאת ארגון הנשים נפלאו"ת, מרצה, מנחה ושליחה בתקשורת

[email protected]