אאא

גבר כבן 50 אושפז אתמול (ראשון) בבית החולים 'מאיר' בכפר סבא, כשהוא מורדם ומונשם, לאחר שסבל ממצוקה בבליעה וצריבה בפה, וזאת לאחר ששתה כוס תה ג'ינג'ר קר, אותו הזמין בסניף של 'ארומה', בקניון רננים ברעננה.

המשטרה, פתחה בחקירה ולקחה את סרטוני מצלמות האבטחה שתיעדו את המקרה. בנוסף, אחד העובדים נחקר בחשד לרשלנות ושוחרר בתנאים מגבילים.

כאשר הגבר פונה לחדר המיון בבית החולים, נמסר לצוות הרפואי כי ישנו חשד שהכוס הכיל ממיס שומנים. הכוס והשתייה הועברו לבדיקת מעבדה בבית החולים ושם התברר כי אכן היה חומר בסיס חזק המאפיין ממיסי שומן.

מהחקירה הראשונית שביצעה המשטרה עלה כי עובד בסניף השתמש בחומר ניקוי בטעות ולאחר מכן הוגש כוס השתייה ללקוח.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ד"ר קובי מצגר, רופא במלר"ד במרכז הרפואי מאיר, סיפר: "המטופל הגיע בהכרה אולם עם קשיים בבליעה, תחושת צריבה מהפה עד לאזור החזה, נפיחות בשפתיים והקאות. מיד כשהבנו שלא מדובר בתגובה אלרגית אלא בתגובה לחשיפה כימית הזעקנו באופן מיידי צוות אף אוזן גרון. הצוות אבחן כי קיימת חסימה בנתיב האוויר והאיש נלקח באופן מיידי לחדר ניתוח לצורך אבטחת נתיב האוויר וביצוע הרדמה והנשמה.

"מדובר בחומרי בסיס המכילים סודה קאוסטית ומוכרים לרובנו כממיסי שומנים למיניהם, והם טומנים בחובם סכנת חיים של ממש. באופן חד משמעי, אין לאחסן חומרי ניקוי במכלים המיועדים למזון או למשקה ולהרחיקם באופן מוחלט מהישג ידם של ילדים. כמו כן, יש לזכור להימנע מערבוב חומרי ניקוי מסוגים שונים מחשש לתגובה כימית ביניהם, ובפרט אקונומיקה וחומצה כלורית (מי אש)".

מרשת "ארומה" ישראל נמסר בתגובה: "הנהלת הרשת בוחנת את המקרה במלוא החומרה והרצינות. מבדיקתנו עד כה נראה כי מדובר בכוס שהכילה חומר ניקוי שקוף, אשר אחד העובדים השתמש בה בטעות, להכנת משקה שהוגש ללקוח. אנו מתנצלים בפני הלקוח מעומק ליבנו על המקרה החמור, מאחלים להחלמתו המהירה ופועלים על מנת לחדד ולשפר את הנהלים בשימוש בחומרי ניקוי בסניף הנדון ובכל סניפי הרשת, ולמנוע מקרים כאלה בעתיד".