אאא

מידי שנה, בערב חג הפסח, מקיימים הרבנים הראשיים לישראל את טקס מכירת החמץ של מדינת ישראל ושל כל האזרחים שמינו את הרבנים למכור את החמץ שברשותם. בטקס המסורתי משתתף, בדרך כלל, שר האוצר המכהן הממנה את הרבנים הראשיים למכור את החמץ של המדינה ואף מנצל את המעמד כדי לברך את האזרחים לקראת החג.

>> רוצים למכור את החמץ שלכם? - כנסו עכשיו <<

את המכירה מקיים הרב הראשי ונשיא מועצת הרבנות, הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף. בשנה שעברה הטקס התקיים ב'היכל שלמה', שם השתתף שר האוצר דאז ישראל כץ מ'הליכוד'.

השנה, הטקס צפוי להתקיים ביום רביעי במשרדי הרבנות הראשית בירושלים, אך עד כה, טרם יודעים ברבנות האם שר האוצר, אביגדור ליברמן, מתכוון לקחת חלק בטקס או שמא להחרים את המעמד הדתי.

במידה וליברמן יחליט להשתתף בטקס, הרי שיהיה מדובר במפגש טעון במיוחד בין הרבנים הראשיים למי שהם רואים בו כמי שעומד מאחורי הקלעים של רפורמות השר מתן כהנא ורפורמות נוספות שלדבריהם גורמות להרס ולהחרבת הרבנות והיהדות במדינת ישראל. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לא הגיב. המכתב לשר האוצר
לא הגיב. המכתב לשר האוצר
הגדלה

מנכ"ל הרבנות בפועל, הראל גולדברג, שיגר בחודש שעבר מכתב לשר האוצר, בו כתב בין היתר: "מעמד מכירת החמץ של מדינת ישראל מתקיים מידי שנה סמוך לחג הפסח, ובו נותן שר האוצר הרשאה לרבנים הראשיים לישראל למכור את חמצה של המדינה לנוכרי".

לאחר שעדכן על תאריך ומיקום הטקס, פונה המנכ"ל לשר: "מפאת חשיבות הנושא אודה לך מאוד באם תנחה את גורמי לשכתך לתאם עמנו את הגעתך, כך שנוכל לסיים את כל ההליכים ההלכתיים והטכניים הקשורים בנושא".

ל'כיכר השבת' נודע כי מספר שבועות מאז שהמכתב נשלח לשר האוצר, בלשכתו טרם השיבו לרבנות האם בכוונת ליברמן להשתתף בטקס ולמנות את הרבנים למכור את החמץ של מדינת ישראל.

בלשכת שר האוצר אביגדור ליברמן בחרו שלא להגיב.