אאא

בשעות האחרונות מלפנות הבוקר (שישי), כוחות משטרה בפיקוד מפקד מחוז ירושלים, נאלצו לפעול לפיזור הפרת סדר אלימה מאוד בהר הבית במהלכה מאות מתפרעים הפרו את הסדר, יידו באופן ממושך אבנים וזיקוקין לעבר כוחות המשטרה ולכיוון גב הכותל המערבי בירושלים.

חלק ממפרי הסדר והמתפרעים האלימים התבצרו בתוך המסגד תוך קריאות הסתה והתפרעויות אלימות שכללו ידוי אבנים בלתי פוסק לעבר השוטרים - מצב שלא מאפשר למתפללים מוסלמים לקיים את תפילות יום השישי השני של הרמדאן ובכך הם פוגעים בעיקר בציבור גדול של מוסלמים המבקש להגיע במהלך היום לתפילות בהר הבית.

מדוברות המשטרה נמסר כי מדובר בהפרת סדר אלימה וממושכת של פורעי חוק ומתפרעים אלימים משוללי כל רסן שכל תכליתם היא לפגוע בכוחות הביטחון, בחופש הפולחן ובמקומות הקדושים.

השוטרים פעלו עם אמצעים לפיזור הפרות סדר להדיפת פורעי החוק ומפרי הסדר. מהמשטרה מסרו כי לצד זאת, התקיימה הידברות וניתנו אזהרות והזדמנויות רבות במשך זמן ממושך לפיזור עצמאי והפסקת הפרת הסדר האלימה, אולם ללא הואיל.

לפני זמן קצר פונו מפרי הסדר משטח הר הבית ונעצרו ע״י המשטרה מאות חשודים שהתבצרו בתוך המסגד וגרמו במקום נזקים, השליכו אלפי אבנים, יידו זיקוקין, והתפרעו באופן אלים במשך שעות ארוכות.

המשטרה התייחסה לדיווחים של הערבים ואמרה כי "בתוך כך, מתפרסמים ברשתות מאז שעות הבוקר פרסומים כוזבים תוך עיוות מוחלט של סדר ההתרחשויות במקום. יובהר כי תכלית הכניסה של הכוחות לשטח הר הבית הינה לאפשר לציבור רב להגיע להר הבית לתפילות יום השישי בבטחה ובביטחון תוך שמירת החוק והסדר".

כתוצאה מהפרות הסדר האלימות נפצעו עד כה שלושה שוטרים באורח קל מידוי אבנים מסיבי לעברם. שניים מתוכם פונו לקבלת טיפול רפואי.

בתוך המסגד נמצאו יוצרי הסתה ותמיכה בטרור, כמות עצומה של אבנים, כוורות זיקוקין ונזק שנגרם במקום ע״י אותם פורעי חוק. בשעה זו הר הבית נפתח שוב למתפללים לאחר שכלל מפרי הסדר הציבורי פוזרו ונעצרו.

"בזמן ששוטרים רבים פועלים לאפשר את חופש הפולחן תוך שמירה על הבטחון, החוק והסדר במקומות הקדושים ובכל רחבי העיר ירושלים, יש מי שבוחרים להתפרע ולהפר את הסדר הציבורי במכוון. נמשיך לפעול בנחישות נגד מפירי סדר ופורעי חוק למען שלום הציבור ובטחונו ובכדי להשיב את השקט להר ולהביא לקיום תפילות השישי כסדרן", מסר דובר המשטרה.