אאא

האם במפלגת הליכוד קיימו משא ומתן, כדי לצרף את מפלגת רע"מ לקואליציה? יו"ר המפלגה טוען בתוקף שנערכו מספר מגעים ואף יש לו תיעוד על כך.

עבאס, אמר כבר מספר רב של פעמים - אתמול וגם בעבר, כי בטלפון הנייד האישי שלו, יש עדויות רבות על המשא ומתן שניהל מול הליכוד ונתניהו.

בריאיון שפורסם הבוקר (חמישי) ב'ידיעות אחרונות', עבאס נשאל על הראיות שיש בידו ואמר: "הם כל הזמן מכחישים שהציעו לי הסכם קואליציוני. אני נזכר באחת הישיבות בבלפור, שם דיברנו על מתווה של הסכם קואליציוני. מה שיש לי היום בהסכם הקואליציוני עם ימינה, בלי תפקידים בממשלה, אותו מתווה זה מה שהציע לי נתניהו עם הליכוד. הציעו לי הסכם קואליציוני חתום. הכל מתועד בטלפון הנייד".

עבאס הציג לכתב יובל קרני, התכתבות בטלפון הנייד מ-24 באפריל 2021, שם רואים כי הוא שלח לח"כ יואב קיש מהליכוד "מסמך הבנות" עם קובץ מצורף, וכתב לו: "מצרף לך את המסמך לאחר שיחתנו". למחרת שלח קיש מסמך לעבאס, שכותרתו: "תיקונים ראשוניים".

ח"כ יואב קיש, שבעבר התייחס לטענות של עבאס, ואף אמר שהוא מוכן ללכת לפוליגרף, הגיב לדבריו של עבאס ואמר: "מנסור עבאס שקרן".

"מעולם", הבהיר קיש, "לא ניהלתי איתו מו"מ לקואליציה. המסמך היחידי שקיבל ושהוא עצמו מזכיר בדבריו הוא מסמך שמתייחס לתמיכתם בבחירה ישירה לראשות ממשלה בלבד".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

עבאס, התייחס בריאיון גם לעובדה שהקואליציה איבדה את הרוב עם פרישת ח"כ עידית סילמן: "איבדנו רוב מוחלט, אבל יש לנו עדיין רוב יחסי. אפשר להתנהל".

לדבריו: "הקואליציה צריכה לעשות מאמץ ולהשקיע בלהביא חלק מהחרדים. אני גם ביקשתי שיקדמו תוכניות לחברה החרדית ואפילו הצעתי מהתקציב שקיבלנו לתת לתוכניות לחברה החרדית. לדעתי צריכים לעשות חושבים בנושא הזה ולשלב את החרדים בקואליציה".

יו"ר רע"מ התייחס לסקר שפורסם השבוע ולפיו סיעתו לא עוברת את אחוז החסימה, והאם הסקר הוביל להישארות הסיעה בקואליציה: "אני אף פעם לא מתייחס לסקרים ולא בונה צעדים על סמך סקרים, אחרת לא היינו רצים לבחירות האחרונות. עד הימים האחרונים שלפני הבחירות לא עברנו את אחוז החסימה.

"אני לא בונה מדיניות ומהלכים על סמך דעת קהל. מה שמעסיק אותנו זה לא הסקרים אלא ההישגים שאנחנו מביאים לחברה הערבית. אמרו חכמים ממני: סקרים מריחים אותם, אבל לא בונים איתם תכנית עבודה".