אאא

אירועי הטרור הרבים והמתיחות הבטחונית הגואה, גרמו לחלק מהאזרחים, בעיקר מהצד הימני, לקרוא להפסיק ולהעסיק ערבים בישראל. 

במסגרת פינת 'עובר ושב' בתוכנית הכלכלית של 'כיכר השבת', יצא שלומי מלוביצקי יחד עם הצלם דודי פלוג בכדי לשאול את העוברים ושבים, גם אתם נגד ההעסקת ערבים?

•••

הקריאות נגד העסקת ערבים מעלות שוב את הסוגייה החשובה והמסוכנת של ההעסקת השוהים הבלתי חוקיים בשלל עבודות.

אחד מהמחבלים שביצעו את הטבח האכזרי באלעד היה שוהה בלתי חוקי, על פי דיווחים שונים, עד לביצוע הפיגוע עצמו הוא הספיק להסתנן לעיר עוד כ-17 פעמים ועבד במקומות שונים, ביום הפיגוע עצמו, יחד עם חבירו הוא חתך חור בגדר המערכת וכך נכנס. כזכור, מי שהוביל אותו לעיר פנימה היה הנרצח הראשון אורן בן יפתח הי"ד.

גם בפיגוע שנעשה בשבוע שעבר בשער שכם, המחבל היה שוהה בלתי חוקי, בנס האירוע הסתיים 'רק' בפצוע בינוני.

כידוע, תופעת השב"חים הינה חמורה ומסוכנת, לדברי גורם בטחוני בכיר: "ייתכן שיש עוד הרבה מפגעים פוטנציאליים דומים למחבלים מאלעד - שב"חים שמצליחים להיכנס בסיוע של תושבים מבפנים", הוא מבהיר: "האחריות על מניעת מעבר השב"חים בין הגזרות היא על צה"ל, שפועל ומתגבר כוחות, אך האזרחים גם צריכים להיות ערים, זה סיכון שצריך להפסיק אותו".

הגורם הוסיף: "ישנם מספר ערים חרדיות בסמיכות לקו התפר, בהכנסת שב"חים הם מכירים את האיזור, זה יכול לגרום לרצון ולקלות יתר למבצעי פיגוע".

בתקופה האחרונה, למעלה מ-1,000 שוהים בלתי חוקיים נעצרו בפעילויות משותפות עם המשטרה, בצה"ל פעילים בכל איזורי התפר, ומתגברים על רקע ההסלמה, למרות זאת הם מודעים לכך שלמרות השקעות רחבות היקף, התפר עדיין אינו הרמטי.