אאא

בחלוף כשנה מהקמת ממשלת בנט-לפיד, מצבה בסקרים ממשיך להיות גרוע והמפלגות הנמצאות בקואליציה מאבדות מנדטים, לטובת מפלגות האופוזיציה, כך עולה מסקר מנדטים חדש שפורסם בחדשות 12 על ידי מכון מדגם.

על פי הסקר החדש, מפלגת הליכוד ממשיכה להתייצב על 35 מנדטים ואילו המפלגה השנייה, היא יש עתיד, שמקבלת רק 17 מנדטים. 

המפלגה השלישית בגודלה, היא כחול לבן בראשות בני גנץ, שמקבלת עשרה מנדטים, אחריה ברשימה נמצאת ש"ס עם תשעה מנדטים, ולאחריה, הציונות הדתית של סמוטריץ' ובן גביר, שמקבלים שמונה מנדטים.

יהדות התורה מאבדת מעט מכוחה ומקבלת שבעה מנדטים, הרשימה המשותפת 6, העבודה 6, ימינה 5, ישראל ביתנו 5, תקווה חדשה, רע"מ ומרצ עוברות בסקר הנוכחי את אחוז החסימה רק במקצת ומקבלות כל אחת ארבעה מנדטים.

על פי החלוקה לגושים: הקואליציה הנוכחית, עומדת על 55 מנדטים. גוש נתניהו, ימין וחרדים עם 59 מנדטים. הרשימה המשותפת 6 מנדטים.

בסקר נבחן תרחיש של איחוד בין ימינה, ישראל ביתנו ותקווה חדשה. בתרחיש כזה מפלגת בנט-ליברמן-סער תקבל 15 מנדטים, אך לא תצליח לשנות את מפת חלוקת המנדטים לגושים.

עוד נבדק בסקר, מי הכי מתאים מול נתניהו לכהן כראש ממשלה: בנט מול נתניהו מקבל 21%, נתניהו מול בנט - 46%. לפיד מול נתניהו - 24%, נתניהו מול לפיד - 46%, גנץ מול נתניהו - 21%,  נתניהו מול גנץ - 44%.

עוד נשאל בסקר: האם אתה מסכים לטענה שהממשלה נשענת על תומכי טרור? 47% השיבו בחיוב ו-43% השיבו בשלילה. כאשר רבע מבין מצביעי הקואליציה הנוכחית הסכימו עם הטענה.