אאא

משטרת ישראל השלימה את חקירת פיגוע הדקירה בשער שכם שהתרחש לפני כשלושה שבועות. בסיום החקירה בימ"ר ירושלים הוגשה אתמול (ראשון) הצהרת תובע נגד המחבל לקראת הגשת כתב אישום בהמשך השבוע ומעצרו הוארך.

ביום ראשון לפני כשלושה שבועות (8.5.2022) בסביבות השעה 19:45 הגיע מחבל בן 19, פלסטיני שוהה בלתי חוקי תושב אזור רמאללה, כשברשותו שני סכינים, בסמוך לעמדת המשטרה שליד שער שכם בירושלים.

המחבל עורר את חשדם של שוטרי מג"ב ירושלים שהיו בעמדת הבידוק והוא עוכב לבדיקה ותשאול. במהלך בדיקתו שלף המחבל את אחד מהסכינים שהיו ברשותו, הסתער לעבר שוטרי מג"ב עם הסכין, ובמהלך עימות עם אחד הלוחמים, הצליח לדקור את הלוחם בצווארו. בתוך שניות בודדות, הלוחמים בעמדה ביצעו ירי לעבר המחבל וניטרלו אותו. שוטר מג"ב שנדקר בפיגוע, פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים במצב בינוני.

במשטרה מציינים כי "השוטרים פעלו באומץ לב תוך חתירה למגע מול חשוד שעורר את חשדם ובכך למעשה מנעו פגיעה של המחבל באזרחים חפים מפשע. בחיפוש שבוצע ברשותו אותרה סכין נוספת".

המחבל שנוטרל, פונה לקבלת טיפול רפואי במצב אנוש (עפ"י גורמי רפואה) והוא עודנו מאושפז בבית החולים בימים אלו. כוחות משטרה גדולים הוזעקו למקום והחלו בסריקות נרחבות לשלילת מעורבים נוספים. במקביל, שוטרי הזיהוי הפלילי של מחוז ירושלים החלו באיסוף ממצאים בזירה, ומפכ"ל המשטרה קיים במקום הערכת מצב עם סגל הפיקוד של מחוז ירושלים. חקירת המקרה הוטלה על היחידה המרכזית של מחוז ירושלים והמחבל נחקר בחשד לניסיון רצח ממניע טרור.

מעצרו של החשוד הוארך מעת לעת בבימ"ש, ואמש, כאמור, לאחר סיום החקירה בימ"ר ירושלים הוגשה נגדו הצהרת תובע ע"י הפרקליטות, בדבר הכוונה להגיש נגדו כתב אישום במהלך הימים הקרובים ומעצרו הוארך.