אאא

יו"ר ימינה ושרת הפנים, איילת שקד, התייחסה אמש (רביעי) בנאום בפסטיבל המחולות בכרמיאל מצב הפוליטי וההליכה לבחירות חמשיות בתוך שנתיים. בנאומה המשיכה שקד בקו של קודמה, נפתלי בנט, שיש להקים ממשלה רחבה ולמנוע בחירות.

לדבריה: "במצב הפוליטי בישראל, אנו עלולים להיגרר לתהומות של קיטוב שיובילו לסכנה אמיתית אל מול החזון שלנו כמי שנלחמים ביחד, מתגייסים ביחד לצבא, זוכים בהישגים לאומיים יחד, חוגגים את החגים יחד, בשכול ביחד, בכאב יחד ורק בפוליטיקה אנו חוזים בפילוג וקיטוב כה כואב.

"האם נצליח להעלות ריקוד אחד שבו כולם משתתפים? אני מאמינה שיש עוד דרכים שבהן ניתן לאחד, לחבר ושנהיה ביחד. נקעה הנפש מסבבי הבחירות המיותרים האלה. נמאס גם מהמצב שבו חצי מהעם, בכל פעם ממחנה אחר, מרגיש שגנבו לו את המדינה".

שקד הוסיפה: "צריכים לעבוד כולם יחד. יריבים פוליטיים הם לא אוייבים. אני עומדת כאן, כשרת הפנים בממשלת ישראל של כל מי שנמצא כאן ואומרת לכולם בואו נעבוד ביחד".

"אני מאמינה שביחד אפשר להקים ממשלה לאומית רחבה, שעסוקה בעשייה למען ישראל ואני באמת רוצה לשאת תפילה ואני מקווה שגם אתם תישאו את אותה תפילה שממשלת ישראל תוכל להיות אי פעם להקת מחול, ולא להקת זאבים", הבהירה שקד.