כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
פרשת אחרי מות - קדושים

פינתו של הרב יעקב גלויברמן: הסחורה: 'אהבת ישראל'

תשאלו: איך צריך לעסוק ב'אהבת ישראל'? התשובה: כמו סוחר העוסק במסחרו. סוחר המעוניין למכור את סחורתו פותח חנות במקום מרכזי והומה אדם, עמל לשכנע אנשים לקנות אצלו כמה שיותר סחורה (יהדות)

| כיכר השבת |
(צילום ועריכה: אלעד זהבי)

רשיות השבוע 'אחרי מות-קדושים' מחוברות, ובפרשת 'קדושים' מופיעה מצוות 'ואהבת לרעך כמוך' שרבי עקיבא אומר עליה שהיא 'כלל גדול בתורה'. הלל הזקן אמר: שאהרן הכהן היה ראשית 'אוהב שלום ורודף שלום, אוהב את הבריות' - ובסוף גם היה 'מקרבן לתורה'.

תשאלו: איך צריך לעסוק ב'אהבת ישראל'? התשובה: כמו סוחר העוסק במסחרו. סוחר המעוניין למכור את סחורתו פותח חנות במקום מרכזי והומה אדם, תולה שלט המספר על מעלותיה של הסחורה, ועמל לשכנע אנשים לקנות אצלו כמה שיותר סחורה.

כך צריכים לעסוק במצוות 'אהבת ישראל': לא לשבת בחיבוק ידיים אלא לצאת לרחוב, לחפש יהודי שאפשר לעשות לו טובה, ולהתמסר בכל המרץ להשפיע על הסובבים ולשכנע אותם כמה חשוב לעשות טובה לזולת, ועד כמה יקרה הסחורה של 'אהבת ישראל'. אמנם בעם ישראל יש עדות שונות: אשכנזים, בוכרים, תימנים, מרוקאים, טוניסאים וכו', וקיימים הבדלים באורח החיים – דתיים ולא דתיים וכו', אך כולנו בנים לאלוקים ומשפחה אחת, ועלינו לאהוב זה את זה ללא סיבה.

חד וחלק: הכישרון הכי גדול בחיים – היכולת להעניק לאחרים

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר