350 אלף עזתים ברחו

מרחמים על אכזרים: זו הדרישה של האו"ם; "מהר וללא הפרעה"

קרוב לארבע מאות אלף תושבי עזה נעקרו מתחילת המלחמה מבתיהם, ולתושבים שנשארו, אין חשמל ומים. מי שנזעק להתערב, הוא מזכ"ל האו"ם, שדורש להכניס לעזה, דלק, מים ואוכל ללא הפרעה (חדשות, העולם הערבי)

| כיכר השבת |
מעבר רפיח ביום שלישי האחרון (רשתות חברתית, לפי סעיף 27א)

ישראל הפסיקה את זרם החשמל לרצועת עזה ותחנת הכח במקום גם חדלה לעבוד, והתושבים הנמצאים במצור, נמצאים ללא חשמל ומים, האו"ם, כהרגלו נזעק להתערב.

מזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרש, שלח מסר במהלך הלילה (חמישי) והבהיר: "חייבים להכניס אספקה מצילת חיים לרצועה, הכוללת, דלק, אוכל ומים, אנחנו זקוקים כעת לגישה הומניטרית מהירה וללא הפרעה".

בתוך כך, באו"ם מציינים, כי מתחילת המלחמה עד עכשיו, כ-350 אלף תושבי עזה, ברחו מבתיהם לאור ההפצצות הבלתי פוסקות של צה"ל ברצועה.

ביום שלישי, ישראל הבהירה למצרים שרצתה להכניס ציוד לרצועה, כי היא אינה מאפשרת ואף הפציצה סמוך למעבר רפיח, המעבר - שהוא המעבר היחיד מעזה למדינה אחרת שאינה ישראל, נסגר כבר ביום שלישי.

המצרים שכביכול דואגים לעזתים, מסרבים לקבל יותר מדי תושבים לשטחה וכפי שהיו במבצעים קודמים, הם מגבילים את הכניסות.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר