התנאי של השגריר הסעודי:

"נקדם נורמליזציה עם ישראל רק אם תקום מדינה פלסטינית"

הנסיך חליד בן בנדאר אל סעוד אמר היום (שלישי) כי הסעודים מעוניינים להגיע להסכם נורמליזציה עם ישראל לאחר המלחמה, בתנאי שיכלול הקמת מדינה פלשתינית • עם זאת, השגריר גינה בחריפות את ישראל וקרא למדינות העולם לעצור את המלחמה בעזה (חדשות)

יהודה גל | כיכר השבת |
חליד בן בנדאר (צילום: ויקיפדיה)
(צילום: הופץ ברשתות חברתיות)

בראיון לערוץ רדיו של רשות השידור הבריטית אמר שגריר סעודיה בבריטניה, הנסיך חליד בן בנדאר אל סעוד כי הוא לא שולל אפשרות של נורמליזציה עם ישראל לאחר המלחמה בעזה אך זאת בתנאי שהדבר יסלול את הקמתה של "פלשתין עצמאית, ריבונית ויציבה".

בראיון אמר הנסיך כי "בהחלט יש רצון להגיע להסכם עם ישראל כבר עשרות שנים" אך הוסיף כי "זו מציאות שאנו חייבים לחיות איתה, אבל לא נוכל לחיות בשלום עם ישראל ללא פלשתין", הוסיף.

היום פרסמנו ב'כיכר השבת' כי שר החוץ האמריקאי אנתוני בלינקן העביר מסר לישראלים לפיו סעודיה עדיין מעוניינת בנורמליזציה עם ישראל, אולם המשך המהלך תלוי בשני תנאים, אמרו הסעודים. התנאים הם: לסיים את הלחימה בעזה ולפעול לכינון מדינה פלסטינית. את המסר הזה העביר שר החוץ בלינקן בפגישותיו עם הבכירים הישראלים.

ניכר כי האינטרס האמריקני לקדם את הסכם הנורמליזציה ובעקבות כך מופעל לחץ מדיני על ישראל לסיים את שלב העצימות במלחמה בעזה, להרגיע את הגזרה הצפונית עם חיזבאללה ולהסכים למתווה שיכלול מדינה פלשתינית.

יוזכר כי, במהלך פגישה שקיים מזכיר המדינה אנתוני בלינקן עם יורש העצר הסעודי, אמר לו האחרון כי לסעודיה יש עדיין "אינטרס ברור" בכינון יחסים דיפלומטיים עם ישראל.

בתוך כך, למרות ההצהרות על הרצון הטוב לקדם נורמליזציה עם ישראל לאחר המלחמה, השגריר הסעודי גינה בבוטות את ישראל על מהלכי המלחמה בעזה. "היינו רוצים לראות את המערב מתייחס לישראל כמו לכל מדינה אחרת. היינו רוצים לראות ניתוק מהקהילה הבינלאומית, דיבורים על חרם", אמר הנסיך.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר