אבל בחסידות גור

המלחין וראש הקאפלה: הרה"ח רבי מנחם אירנשטיין ז"ל

קהילת חסידי גור התבשרה על פטירתו של אחד מהמכובדים והמוכרים בחסידות - הרה"ח רבי מנחם אירנשטיין ז"ל, ששימש כמלחין וכראש הקאפלה (מקהלה) המפורסמת בחסידות במשך עשרות בשנים (דיין האמת)

אליעזר שטיין | כיכר השבת |
הרב מנחם אירנשטיין ז"ל (צילום: יהודה ארגמן - כיכר השבת)

קהילת חסידי גור התבשרה אמש (ראשון) על פטירתו של אחד מהמכובדים והמוכרים בחסידות - הרה"ח רבי מנחם אירנשטיין ז"ל.

הרב אירנשטיין שימש כמלחין וכראש הקאפלה (מקהלה) המפורסמת בחסידות גור במשך עשרות בשנים, וניגונים רבים של החסידות הולחנו על ידו ומושרים עד היום בבתי המדרש ובתי הכנסיות של החסידות.

את דרכו במקהלת גור החל תחת ניצוחו של הקומפזיטור המפורסם רבי יענקל תלמוד ועם פטירתו החל להלחין ניגונים לצידו של המנצח רבי לייבל גולדקנופף. עם פטירתו של הרב גולדקנופף מונה הרב אירנשטיין לנצח על המקהלה כשהוא מלחין מדי שנה בשנה שירים רבים לראש השנה ולחג השבועות.

לפרנסתו עסק במסחר בכלי כסף ובצעירותו אף הקים מקהלת ילדים יוקרתית.

כל חייו היה דבוק באדמו"רי בית גור לדורותיהם שחיבבוהו מאד.

משפחתו הינה רמת יחס בגור, שכן רבי מנחם הוא בנו של הרב החסיד רבי העניך אירנשטיין שעלה לארץ טרם השואה בעקבות רמז מהאדמו"ר בעל ה'אמרי אמת' וכעבור שנים ספורות לאחר שמצא עבודה בארץ קרא לאשתו ושמונת ילדיו לעלות ארצה דבר שהיה נדיר בשנים ההם.

אחיו וגיסיו של רבי מנחם הם מהחשובים בממלכת בית גור. אחיו משה היה ראש עיריית בני ברק שנים רבות, גיסיו הם החסידים המפורסמים רבי שמעלקא ליפשיץ, רבי זעליג שטיצברג ורבי יהושע ריגל מנשואי הפנים בגור בתקופת הבית ישראל ולאחריו.

ר׳ מנחם התגורר בכל שנותיו בירושלים, ולפני מספר שנים כאשר חלה עבר להתגורר בסמוך לילדיו באשדוד. בשנים האחרונות נפטרו על פניו שתיים מבנותיו, אך הוא התחזק באמונה תמימה והקרין שמחה וחמימות על כל סובביו.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר