15 שנים אחר רעייתו

חביבם של גדולי ישראל: הלך לעולמו הגאון רבי יונה נפתלי זצ"ל

בירושלים נערכה אתמול בלוויתו של אחד מחשובי הרבנים הספרדיים בעיר,הגאון רבי יונה נפתלי זצ"ל,אשר שימש כר"מ ב'פורת יוסף' ו'יקירי ירושלים', וכן חיבר ספרים שהתפרסמו בהיכלי התורה (ברוך דיין האמת)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הגאון רבי יונה נפתלי זצ"ל (צילום: באדיבות המצלם )

בירושלים נערכה אתמול (חמישי) הלוויתו של הגאון רבי יונה נפתלי זצוק"ל, מקורבם של גדולי ישראל ובעל מחבר ספרים, והוא בן 68 בפטירתו.

המנוח נולד בירושלים, לאביו הגאון רבי יוסף זצ"ל, בבחרותו למד בישיבת פורת יוסף בשכונת קטמון בירושלים, שם התחבב על ראשי הישיבה, ונשאר בקשר קרוב מאוד - עשרות בשנים, מרן הגאון רבי שלום כהן זצ"ל.

לאחר חתונתו, קבע את מקום מגוריו בירושלים, והחל ללמד בישיבת פורת יוסף ובהמשך אף לימד בישיבת יקירי ירושלים בשכונת גאולה בירושלים. הוא זכה והעמיד אלפי תלמידים, עמם נשאר בקשר קרוב וחם, גם כשנהפכו לרבנים ומורי הוראה.

בנוסף, במשך השנים חיבר מספר ספרים, כאשר הספר הידוע מבין ספריו הוא "מורא הורים וכבודם", כאשר הוא זכה לעידודם של מרנן הגרי"ש אלישיב והגר"ע יוסף זצוק"ל, עליהם היה חביב ביותר.

לפני כחמש עשרה שנה, נפטרה אישתו חנה ע"ה, ולמרות השבר הגדול, לא רפו ידיו, והוא המשיך לגדל את ילדיו בגפו, על אדני התורה והיראה.

בחודשים האחרונים הוא חלה מאוד ואושפז בבית החולים, ועד ימיו האחרונים לא פסיק פומיה מגירסא, למרות חוליו היה משנן את השיעוריו בעל פה, ומאור פניו לא מש ממנו, למרות חוליו ומכאוביו.

הלוויתו יצאה אתמול בשעה 12.30 מהר המנוחות בירושלים, הספידו אותו, הגאון רבי אליעזר דונט, הגאון המקובל הרב בניהו שמואלי והראש"ל הגאון רבי יצחק יוסף וכן בניו וחתניו.

מיד לאחר ההלוויה, עלה הראש"ל הגר"י יוסף, לנחם את המשפחה וסיפר על הקרבה הגדולה שהייתה ביניהם; "תמיד שפגשתי את המנוח זצ"ל, הוא שאל אותי 'באיזה הלכות עוסקים אצלכם' והיה מלבן איתי אליבא דהלכתא בגאונות ובחריפות".

ת.נ.צ.ב.ה

הלווית הגאון רבי יונה נפתלי זצ"ל
הלווית הגאון רבי יונה נפתלי זצ"ל
הלווית הגאון רבי יונה נפתלי זצ"ל
הלווית הגאון רבי יונה נפתלי זצ"ל

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר