אבל כבד בארה"ב

ראש הישיבה שהרביץ את תורת נובהרדוק בארה"ב הלך לעולמו

נצחו אראלים את המצוקים ונשבה ארון הקודש | הגאון רבי יחיאל יצחק פרר זצ"ל ראש ישיבת 'פאר-רוקאוואי' הלך לעולמו בגיל 89 | קווים ראשונים לדמותו הנערצת (דיין האמת)

חיים רוזנבוים | כיכר השבת |
הגרי"י פאר זצ"ל (צילום: לפי סעיף 27א)

מארה"ב מגיע הידיעה המרה על פטירתו בשיבה טובה של הגאון הרב יחיאל יצחק פאר זצ"ל, ראש ישיבת 'פאר-רוקאוואי, והוא בן 89 בפטירתו.

המנוח זצ"ל נולד בקווינס שבניו יורק לאביו הגאון רבי מנחם מנדל שכיהן כרב האיזור למעלה מיובל שנים. את חק לימודיו למד במתיבתא 'ישיבת רבנו חיים ברלין', בהמשך למד בישיבת 'פילדלפיה', ולאחר מכן המשיך ועשה חיל בלימודיו בישיבת לייקווד, ונמנה על בחירי תלמידי הגאון רבי אהרן קוטלר זצ"ל.

בשנת תשכ"ב נשא לאישה את בת הגאון רבי יהודה לייב נקריץ, נכדתו של הגאון רבי אברהם יפהן חתנו של הסבא מנובהרדוק. אחר נשואיו דבק בתורת נובהרדוק והמשיך ללמוד בישיבת 'בית יוסף' נובהרדוק ובישיבת קמניץ בעיר.

בשנת תשכ"ט יסד את ישיבת 'פאר-רוקאוואי' – בשמה הרשמי 'ישיבת דרך איתן', על שם ספרו של הגר"א יפהן, במהלך השנים הרביץ תורה לעדרים והעמיד רבבות תלמידים על דרך עבודת ה'.

בתקופה האחרונה נחלש, והשבת השיב נשמתו לבוראה כשמנין תלמידים סמוכים למיטתו.

מסע ההלוויה יתקיים הבוקר בשעה 11 (שעון ארה"ב) בהיכל ישיבתו המעטירה שם הרביץ תורה למעלה מיובל שנים.

וכל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף ה'.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות