לגזור ולשמור

כך תשמרו על ההתלהבות הראשונית גם בהמשך שנת הלימודים

תחילת שנת הלימודים יוצרת אצל כולנו ציפייה ותחושה של התחדשות ורצון להצליח, אך מהר מאוד ההתרגשות יורדת והמוטיבציה הולכת ודועכת • אספנו לכם 5 טיפים יעילים שיעזרו לכם לשמר את המוטיבציה למשך כל השנה (משפחה)

שירה שרים | כיכר השבת |
כיתת לימוד (צילום: שאטרסטוק)

הימים האחרונים של חופשת הקיץ מלאים ברגשות מעורבים, ילדים בכל הגילאים מתכוננים למסע הגדול והמרגש של תחילת שנה חדשה.

ימים של חופש ושל הרפתקאות ספוגות בשמש מפנים את מקומם למסדרונות בית הספר, ללוחות נקיים ולכיתה חדשה. הרחובות מתמלאים בילקוטים חדשים וצבעוניים ויש ניחוח של התחלה באוויר. 

יש משהו בהתחלה הזאת שגורמת לנו לרצות להיות טובים יותר, ניתנת לנו פה הזדמנות להתחיל מחדש, הזדמנות ליצור משהו, להגדיר מחדש את מי שאנחנו.

יש לנו מוטיבציה ורצון להתעלות מעל ה'אני' הקודם שלנו, אנחנו רוצים להוריד מאיתנו הרגלים ישנים ולאמץ אלינו הרגלים חדשים וטובים יותר.

אך כולנו מודים, שההתלהבות הראשונית יורדת מהר, המוטיבציה דועכת ואנחנו מוצאים את עצמנו מאוכזבים ומבואסים.

כדי לשמור על ההתלהבות הראשונית הזאת ולמנוע ממנה לפוג עם תחילת השנה אספנו לכם חמישה טיפים יעילים שיכולים בהחלט לעזור.

  1. הגדירו יעדים מציאותיים. במקום לשאוף לשינויים גדולים חשוב שנחלק את המטרות שלנו לצעדים קטנים וברי השגה. כאשר נראה את ההתקדמות זה יעורר אצלנו את הרצון והמוטיבציה להמשיך.
  2. הכניסו גיוון לשגרה שלכם. חשוב שנמצא דרכים יצירתיות ומגוונות לגשת למשימות ומטלות. זה יצור לנו תחושה של חידוש וסקרנות שתצית מחדש את התשוקה והמוטיבציה.
  3. חגגו נצחונות קטנים. לא צריך לחכות להישגים גדולים כדי לחגוג, נתגמל את עצמנו על כל ניצחון קטן. חיזוקים חיוביים יוצרים מעגל של חיוביות ומוטיבציה.
  4. למדו מכישלונות. במקום להתייאש מכישלונות, נראה בהם הזדמנויות למידה ונזהה מה אנחנו יכולים לשפר בפעם הבאה.
  5. דמיינו את ההצלחה. חשוב שנקדיש מספר דקות ביום בשביל לחזות את ההצלחה. נדמיין את עצמנו משיגים את המטרות שלנו, נחוש ממש תחושה של הישג. כך נצליח להאמין יותר ביכולות שלנו ולהתקדם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר