שאלי שרופה באש

זעזוע: עשרה ספרי תורה נשרפו בהצתת בית כנסת

הלם בנתניה: לא פחות מעשרה ספרי תורה עלו באש בבית הכנסת שהוצת ונשרף כליל הלילה ברחוב נורדאו בעיר • מדובר במקרה השני בתוך יום: אתמול הוצת ביכנ"ס נוסף בעיר • המשטרה עצרה צעיר כבן 20 בחשד כי הוא המצית • גבאי בית הכנסת שחזה בשריפה התמוטט ופונה לבית החולים (חרדים)

אברהם הלוי | כיכר השבת |
שאלי שרופה באש. השריפה הלילה (צילום: כיכר השבת)

זעזוע בנתניה: עשרה ספרי תורה נשרפו הלילה (שלישי) בשריפה שפרצה בבית-כנסת ברחוב נורדאו בעיר. במשטרה ובכיבוי האש מעריכים כי מדובר בהצתה.

הדיווח הראשוני התקבל לאחר חצות הלילה, אז הוזעקו כוחות כיבוי אש, משטרה ומד"א, בשל דיווח על שריפה שפרצה בבית הכנסת. לוחמי האש נכנסו אל בית הכנסת, וידאו כי אין במקום לכודים או נפגעים והחלו לחלץ מהלהבות את ספרי התורה. אולם למגינת לב הגבאים והמתפללים, לכוחות הכיבוי שהתיזו מים על ארון הקודש, לא נותר אלא לחץ את גווילי התורה השרופים.

יש לציין, כי מלבד ספרי התורה, עשרות סידורים, חומשים וספרי קודש שנשרפו בלהבות האש, גם לריהוט בית הכנסת ולמבנה עצמו נגרם נזק כבד.

אחד הגבאים, חש ברע כשראה את הנזק הגדול שאירע והתמוטט. הוא טופל במקום ע"י צוות מד"א ופונה לבית החולים 'לניאדו' בעיר.

כיוון החקירה: הצתה

מחקירה ראשונית עולה כי מדובר בהצתה. כפי הנראה, אלמוני פרץ לבית הכנסת, גנב כספי צדקה, שפך דלק והצית את המקום.

המשטרה מיהרה לפעול ובפעילות מיוחדת עצרה הבוקר צעיר בן 20 החשוד במעורבות במעשה. הוא נחקר ויובא לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרו.

יצוין, כי אתמול הוצת בית כנסת נוסף ברחוב זלמן שניאור בנתניה. כוחות כיבוי האש השתלטו על השריפה וחילצו בשלום את ספרי התורה בטרם ניזוקו. גם שם נקבע כי מדובר בהצתה ובמשטרה בודקים כעת, האם יש קשר בין שתי ההצתות.

בנתניה מתכננים מסע לוויה המוני לספרי התורה שנשרפו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר