כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה

הכישלון בכותל: "בגלל שלא שיתפו את הרב אוירבך"

הכישלון במחאה נגד 'נשות הכותל': איש ירושלים, ישראל גליס, טוען בשיחה עם "כיכר השבת" כי מלבד הארגון הלקוי של המחאה, לא שיתפו את הגר"ש אוירבך ולכן נכשלו (חרדים)

אפי ליברמן | כיכר השבת |
הכישלון בכותל, הבוקר (צילום: שלומי כהן)

הבוקר (שני) כמידי ראש חודש הגיעו מאות תלמידות סמינר לרחבת הכותל המערבי בכדי להפגין כנגד 'נשות הכותל' שבאו לחגוג 25 שנו פעילות. אלא שהפעם בשונה מפעמים קודמות, הכישלון היה מהדהד.

באי הכותל הקבועים טוענים כי הפעם היו מעט תלמידות סמינר לעומת כמות הנשים מ'נשות הכותל'. עוד נטען כי הפעם הן הצליחו להתפלל ללא כל הפרעה מצד החרדים, וכי המשטרה עצמה הופתעה מהשקט ששרר ברחבת הכותל.

בין האנשים שפקדו הבוקר את הכותל, היה ישראל גליס, איש ירושלים. בשיחה עם "כיכר השבת", הוא מותח ביקורת כנגד הנציגים החרדים בעיריית ירושלים שכשלו בארגון: "הייתה אכזבה גדולה מאוד. לכישלון היו כמה מרכיבים, לאיפה נעלמו חברי המועצה החרדים שהיו בפעמים הקודמות, גם העסקנים מהכנסת נעלמו, שכידוע הכותל לא מעניין אותם. אצלם הכנסת זה הכותל. בנוסף ברגע האחרון נזכרו להודיע שיש עצרת".

לדבריו, הכישלון נעוץ בכך שלא שיתפו את הגר"ש אויערבך לו יש לא מעט סמינרים בעיר. "יש לי הרגשה מאוד משונה לכך, התחושה שלי שלא שיתפו את הגר"ש אויערבך בכל המהלך הזה ולכן יש מספר סמינרים בירושלים שמנהלות הסמינר נמנים על משפחת אויערבך והם הורו לתלמידות שלא ללכת להתפלל אלא להגיע כרגיל לסמינר".

"הוא יושב בירושלים, יש לו סמינרים, משפחתו מחזיקים סמינרים. מישהו היה צריך לדבר איתם ולארגן זאת בצורה נכונה", הוסיף.

"הארגון היה לקוי מאוד", מאשים גליס וטוען כי הארגון מתחילתו היה לקוי לאור זאת שנזכרו ממש ברגע האחרון. "יש חודש שלם להתעסק עם הנושא הזה, מה הם עשו כל החודש? ברגע האחרון נזכרים ומתחילים לרוץ ומודיעים שעשרות אוטובוסים הגיעו, אך אני לא ראיתי אותם, כן ראיתי אוטובוסים שחצי ממושביהם ריקים מנוסעים. אולי הם עוד אוכלים את הפצעים של הבחירות, אז לאט לאט הם יתאוששו ואולי בחודש הבא הם יתארגנו יותר טוב".

גליס ממשיך עם דברי הביקורת כנגד מארגני האירוע: "לצאת עם רמקול ולצעוק להגיע לכותל - זה לא עובד כך, זה טוב בשביל חפירות הקברים בבית שמש, עם הכותל צריך להתנהג אחרת לגמרי, צריך לקיים אסיפה של מנהלות הסמינרים ולהסביר את החשיבות שבדבר".

ההידברות עם נשות הכותל צריכה להיות במוקד העניין, כך לדבריו: "אפשר לדבר עם נשות הכותל במשך חודש ולא למצוא פשרות, בשביל זה ישנם עסקנים שמקבלים משכורת, שישבו איתם. הם נבחרו בבחירות כעסקני ציבור אז בבקשה שיטפלו בכותל המערבי".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר