ויכוח הלכתי סוער

החתונה שמסעירה את בני ברק: החתן יישא אשת איש?

אדמו"רים, רבנים, דיינים ועסקנים יושבים על המדוכה בשאלת כשרות נישואין שייערכו הערב בבני-ברק • החתן, המקורב לאדמו"ר מויז'ניץ, אמור ליישא אישה גרושה שבעלה טוען כי מעולם לא גירשה וכי הגט הוצא ממנו בכפייה • שני הצדדים מציגים רבנים ודיינים המצדדים בעמדתם • הסיפור המלא (חרדים, בארץ)

שאול כהנא | כיכר השבת |
(צילום אילוסטרציה: פלאש 90, למצולמים אין קשר לכתבה)

בשבועות האחרונים מתרחשת לה דרמה של ממש בה מעורבים גדולי האדמו"רים, רבנים, דיינים ועסקנים אשר יושבים על המדוכה לאור הדילמה ההלכתית שנוצרה בעקבות נישואין שאמורים להיערך הערב (חמישי) בבני ברק.

הסיפור מתנהל בשני קווים מקבילים. מחד ניצב בחור ישיבה, שהתקרב במהלך השנים האחרונות לכ"ק האדמו"ר מויז'ניץ ואף נמנה על עסקני מוסדות "מרכז חסידי ויז'ניץ", אלא שלאור גילו היחסית מבוגר נאלץ "להתפשר" והתארס לאחר שנות ציפייה רבות עם גרושה, אם לשלושה ילדים תושבת העיר אשדוד.

מי שעודד את השידוך הינו מורו ורבו שדואג באמת ובתמים לכל אחד מחסידיו ומתייחס אליו כבנו ממש, אשר רצה לראות אותו מקים בית על אדני התורה והחסידות בשעה טובה ומצלחת.

אך עד מהרה צצו הקשיים מעל פני השטח. מתברר כי הגרושה מתמודדת עם סיפור לא פשוט בעברה שעלול אף להשפיע על עתידה ועל עתיד "השידוך".

לפני כשנה וחצי פורסם באתר "כיכר השבת" מקרה מצער וכואב שהסעיר את יהדות ארה"ב כאשר קבוצת בריונים חדרה באישון ליל לביתו של אברך חסידי והוציאה ממנו גט בכפייה, לאחר שעל פי הטענות עיגן את רעייתו במשך שנים רבות.

מתברר כי מדובר באותו סיפור וכעת מודיע הבעל קבל עם ועדה: "לא גירשתי מעולם את אשתי, הכל היה באונס ולא ברצון ולכן הינה אשת איש ואסור לה להינשא".

עד מהרה נכנסו בתי הדין לסוגיה ההלכתית כאשר לא מעטים מהם פסקו כי אכן מדובר בגט מעושה שהוצא בכפייה ועל האישה לקבל גט נוסף באם ברצונה להינשא.

שליחי הבעל טענו בפניהם כי במהלך הוצאת הגט הוא הוכה נמרצות ואיבד את הכרתו ועל כן לא היה יכול לעשות זאת מרצון.

מנגד, רבני העיר אשדוד חלוקים בדעתם כאשר מחד קובעים דייני בית הדין הישר והטוב כי האישה אסורה להינשא אך מנגד רב העיר הרב חיים פינטו קובע ברורות כי הגט הינו כשר ונעשה כהלכה והנישואין הערב יכולים להתקיים לכתחילה.

בנוסף, דנו הרבנים האם הבעל נחשב למי שמעגן את אשתו לחינם ועל כן ניתן להקל בגט זה, אך עדיין לא הגיעו למסקנה חד משמעית בנושא.

בשעות האחרונות הועברה הסוגיה גם לפתחיהם של גדולי האדמו"רים בארה"ב והם יושבים על המדוכה באשר לכשרות הנישואין.

בנוסף, הפיצו מקורבי הבעל פשקווילים ברחבי בני ברק בהם נקרא הציבור למחות בתקדים המסוכן בו יתקיימו לטענתם נישואי אשת איש של ממש במרכז עיר התורה והחסידות.

שני הצדדים נערכים לקראת החתונה הערב שכפי הנראה בשלב זה צפויה להיות סוערת במיוחד.

בית הדין פוסל את גירושי האישה
הרבנות באשדוד מכשירים את גירושי האישה
מכתב של הבעל

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר