המהומות יחודשו?

"משפחת יוסף נגד הקמת אוהל על קבר הרב עובדיה"

גורמים בחברה קדישא טוענים כי משפחת יוסף מתנגדת להקמת ציון על קברו של הרב עובדיה יוסף בסנהדריה. "הם לא רוצים שתהיה פה המולה של אנשים במהלך היום" נטען. במקביל אמר אחד מבני המשפחה כי החברה קדישא אשמה בכך. ובינתיים: עבודות חפירה בסמוך לקבר הרב עובדיה גורמות לזעם (חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |

מהומה סביב הציון: מאות מתפללים שהגיעו היום (רביעי) לשאת תפילה על ציונו של מרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף זצוק"ל, הבחינו בטרקטור גדול המבצע עבודות חפירה בסמוך לקבר, וכן פועלים ערביים ואנשי החברה קדישא של בית העלמין סנהדריה העובדים במקום.

בתחילה, חשבו המתפללים כי מדובר בעבודות להקמת אוהל לכבודו של הרב מעל ציונו, אולם עד מהרה התברר להם כי מדובר בעבודות להרחבת בית העלמין. כאשר בסיס לשמונה קברים נוספים נבנה ממש בימים אלו בסמוך לקברו של הרב עובדיה יוסף זצוק"ל.

אחד מהמתפללים במקום, החליט לקיים "מיני הפגנה", וירד אל מתחם החפירות במחאה על מה שכינה ביזוי כבודו של הרב וה"פגיעה בציבור המתפללים", אנשי החברה קדישא הזעיקו למקום את כוחות המשטרה שהוציאו אותו מהמקום והחזירו את השקט לבית העלמין, לבינתיים.

לטענת המפגין, אחד מאנשי החברה קדישא שעבדו במקום איים עליו ברצח "אני אחפור לך קבר" איים עליו האיש לטענתו.

כאמור, המהומה הזמנית הסתיימה, אך נראה כי הרוחות סביב ציונו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל צפויות להתחדש, ואולי שלא באשמתם של אנשי החברה קדישא.

"דרעי היה פה, הבטיח וברח"

בקרב תלמידיו של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל זועמים בתקופה האחרונה בשל העובדה שלמרות הבטחותיו של יו"ר ש"ס אריה דרעי לא הוצבו במקום גופי תאורה, והמתפללים נאלצים להתפלל במקום ללא תאורה, כאשר גם אוהל לא הוקם על הציון.

בשיחה עם אנשי החברה קדישא הם הודפים את הטענות: "לנו אין שום בעיה להציב כאן גופי תאורה, אין לנו התנגדות, אריה דרעי היה פה - הבטיח וברח, הוא יצא לתקשורת ואמר שהושג הסכם, אבל בפועל הוא לא השיג מימון לתאורה כפי שהבטיח".

מצלמה משרדת 24 שעות (צילום: ישי כהן)

באשר לאי הקמת אוהל במקום, הגורמים מעלים טענה מפתיעה: "המשפחה היא זו שמתנגדת, אנחנו בקשר רצוף עמם, לנו הם אומרים דבר אחד ובכדי להדוף את הטענות לציבור הם אומרים משהו אחר, כך שהטענות מופנות אלינו שלא בצדק. הם מתנגדים להקמת הציון, הם לא רוצים שתהיה פה המולה של אנשים במהלך היום כולו".

אנשי החברה קדישא טוענים: "אפילו את מתקן הנרות שהצבנו - לא היה מישהו מהבנים שהסכים שהוא יונח על הקבר שבבעלותו, הם סירבו, על אחד הפיל את זה על השני, עד שהגיעה אחת הבנות והסכימה, הבושה לא שלנו היא שלהם".

בתוך כך, במקום הוצבה בימים האחרונים מצלמה המתעדת לבקשת בני משפחת יוסף בשידור חי את הציון והמתפללים הרבים המגיעים להתפלל על קברו של הרב עובדיה.

אחד מבני משפחת יוסף הכחיש בשיחה עם 'כיכר השבת' את הטענה כי קרובי משפחתו מסרבים להקים את הציון במקום, והטיל את האשמה בכך על אנשי החברה קדישא.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר