בשל האשמת הקורבן

רבני סאטמר במתקפה על הרבי: "עזות מצח, חוצפה"

בעקבות דבריו של האדמו"ר מסאטמר המנהיג את פלג מהר"א, בהם הטיל את האשמה ברצח שלושת הנערים - על הוריהם, יוצא הפלג היריב למתקפה. רבנים בכירים בפלג כינו את דבריו של האדמו"ר כ"חוצפה, עזות מצח", רב בית המדרש המקומי שאל: "מי נתן היתר לאדמו"ר מהר"א לדבר ככה בעת צרה?" (חרדים,בעולם)

ישראל כהן | כיכר השבת |
האדמו"ר מסאטמר (צילום: מאיר אלפסי)

סערת דברי האדמו"ר: דבריו החריפים של האדמו"ר מסאטמר (פלג מהר"א) שנחשפו הלילה לראשונה ב"כיכר השבת", בהם הוא האשים את הורי שלושת הנערים אייל יפרח, נפתלי פרנקל וגיל-עד שאער ברצח בניהם. דבריו של הרב גרמו במהלך היום לסערה ציבורית גדולה בקרב הציבור הכללי כמו גם בקרב רבים במגזר החרדי, כאשר מיעוט בלבד צידד בדבריו החריפים.

הגדילו לעשות בשעות האחרונות גורמים בכירים בפלג השני בחסידות סאטמר, הנמנים על חסידיו של האדמו"ר המהרי"י, היוצאים באופן חד וברור כנגד התבטאויותיו של מנהיג הפלג המתחרה.

בהודעה שהוציא הפלג המתחרה לכלי התקשורת נאמר, צוטט הרב מנשה פילאף, רב בית המדרש בויליאמסבורג שאמר: "אנחנו המומים ונחרדים מהעזות הגדולה. בושה שהאדמו"ר מהר"א מסאטמאר סומך את דבריו על שיטת הרה"ק רבי יואל מסאטמאר זצ"ל".

דברי האדמו"ר מסאטמר שעוררו סערה (תרגום: כיכר השבת)

"הרבי זי"ע (רבי יואל) היה רך לבב ורחום על כל, תמיד היה מצטער בצרתם של אחרים, ואפילו על יהודים מהמזרחי ידועות עובדות רבות שבעת צרתם העניק להם כל העזרה שביקשו ממנו, הוא נתן להם ממון כשהם נצטרכו לכך, איך אפשר לומר ליהודים בשעה שמתם מוטל לפניהם הם אשמים בכך? אפילו אם יהא נכונים הדברים מי נתן היתר להאדמו"ר מהר"א לדבר ככה בעת צרה".

גם הרב מאיר יהודה טננבוים, אב בית דין ומהבכירים בפלג, פרסם דברים דומים בנושא: "נכון שהרה"ק מסאטמאר האשים את הציונים וממשלת המינות שהם מביאים את רוגזם של הערבים על היהודים, ועל ידי זה מתגוררי ארה"ק נמצאים תחת סכנה אדירה מצד הערבים, אבל לומר על יהודים תמימים שומרי תורה ומצוות שעדיין נמצאים בתוך ימי האבל שהם אשמים על רציחת ילדיהם? זו עזות נוראה וחוצפה גדולה".

יצויין, כי במקביל בפלג מהר"א לא שותקים ומדגישים כי האדמו"ר מסאטמאר הוא מנהיג החסידות הגדולה ביותר בעולם והוא לא צריך לשמוע ולשאול שום בן אדם מה כן להגיד ומה לא, "יש לו ב"ה דעה ושיטה ברורה וזה מה שהוא אומר".

לגופן של טענות, הם מבהירים כי מנהיגם הרוחני ממשיך בדיוק את מורשת דודו רבינו יואל מסאטמר "שאמר את דעתו ללא פחד ומורא וללא היגררות לקיצוניות מאף צד כזה או אחר".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר